Prázdniny 2014

31. srpna 2014 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Už dlouho jsem nepřispěla žádným deníčkovým zápiskem, takže bych se asi konečně měla podělit, jak jsem si užila prázdniny:).

Letos v Chorvatsku


O tom, jak jsem byla s přítelem ve Španělku, jsem tady už psala. Moc se mi tam líbilo a byla to opravdu dovolená podle mých představ. Pak jsem taky psala, že jsme po návratu nějakou dobu (6 dní!) čekali na kufry. Takže až týden po Španělsku jsem se zase konečně měla do čeho obléct. V den, kdy kufry přišly, jsem zrovna byla na narozeninové oslavě synovců a neteře. Jsem už čtyřnásobná tetička a ségry se asi domluvily, protože všechny děti mají narozeniny v rozmezí jednoho měsíce. Což není špatné, protože se tak může konat jen jedna obrovská oslava (a to mi připadá mnohem lepší, než čtyři malé oslavy).

S přítelem letos ve Španělsku

Týden po oslavě a dva týdny po Španělsku mě čekalo moře podruhé, tentokrát jsem jela s našima a bráchou do Chorvatska. Asi si říkáte, že jsem už na to stará, abych jezdila s našima, ale vzhledem k tomu, že cena byla stejná za tři osoby i za čtyři, tak bych byla fakt blbá, kdybych nejela. Jeli jsme autem, ubytovaní jsme byli v apartmánku v Zatonu (kousek od Zadaru), sami jsme si vařili. Už jen proto byla mamka nadšená, když jsem ji řekla, že pojedu - o vaření jsme se podělily a bylo to. Prvních pár dní trochu pršelo, tak jsme alespoň objeli okolí, udělali pár výletů a navšívili pár míst. Pak už bylo teplo a konečně jsme se mohli vyvalit na pláži. Ale nenechte se mást, opravdu jsme celé dny jen tak neleželi. Asi třikrát jsme byli na tenise a jinak jsme každé ráno chodili běhat. Jop, a taky jsme byli v lanovém centru.

V Chorvatsku jsme si prošli i pár památek

Taky jsme si v Chorvatsku párkrát zašli na tenis

Po návratu z Chorvatska jsem dny trávila také docela aktivně. Byla jsem na grilování s kamarádkami, pak jsem byla na nějaké té rodinné oslavě, s přítelem jsme jeli na výlet do lanového parku a na hřiby, taky jsem byla na grilování s rodinou a známými přítele... Kde jsme mimochodem byli i v aquaparku a na kolečkových bruslích. S našima jsme občas taky vyjeli na nějaký výlet (třeba taky do lanového centra nebo na hřiby), takže paráda. Do našeho tanečního studia Fatima jsem chodila dvakrát týdně na trénink a taky jsem byla na dvou tanečních seminářích. K tomu všemu se ještě přidala oslava narozenin mojí ségry Darči, která má narozeniny jen asi týden po mém svátku, takže oslavu většinou spojíme dohromady (jinak svátky neslavíme). K tomu již zmíněnému svátku jsem od našich a bráchy dostala hru na xbox - Nike + Kinect Training. Takže mám vlastní osobní trenérku, program sestavený přímo na míru a už nějaký čtrnáct dní každý den cvičím. Mám nacvičeno přes 14 hodin. A jsem na to náležitě pyšná :). A když už jsme u toho, pokud někdo máte xbox live účet, tak si mě můžete najít - jak jinak než pod gamertagem "Hogreta". Ale upozorňuju vás, že kinekt se stal mým kámošem - cvičím jako blázen a jen tak mě nikdo nedožene:-D.

Tak to vypadá, když se uspořádá dětská oslava pro mé synovce a neteř

Za tyto prázdniny jsem byla v lanovém centru asi čtyřikrát. Jsem holt (z) opice.

Poslední týden před koncem prázdnin naši odjeli s bráchou pod stan, takže byl nějaké dny přítel na noc u nás a přes den jsem většinou pomáhala jemu a jeho rodičům v práci. Možná vás napadne, že tohle je otrava, ale naopak - já jim pomáhám ráda, baví mě to. Je to lepší, než sedět doma na zadku, navíc jsem tam mezi fajn lidmi a ocitnu se tak ve vietnamském prostředí, což mojí vietnamštině (zatím spíše nevietnamštině) jen prospěje.

S přítelem jsme byli na grilování, kolečkových bruslích, v aquaparku a vyšli jsme si i na nějaký ten výlet

Dne 29.8. byl v našem tanečním studiu den otevřených dvěří. Hlavní lektorka a majitelka studia v jedné osobě mě požádala, jestli bych ji trochu nepomohla s organizací a chodem, takže jsem skoro celý pátek strávila ve studiu. Navíc od září budu vést hodiny orientálního tance pro děti (každé pondělí a středu, pokud je vám 5-12 let a jste z Ostravy, tak určitě přijďte!), takže to byla pro mě i příležitost si nějaké děti přitáhnout. Tak snad se mi to povedlo a dětí budu mít dost. Budu vést dvě hodiny týdně, plus teda tři dny budu mít brigádu za recepcí. A jeden den nebo dva budu chodit na vlastní trénink. Suma sumárum, budu v tanečním studiu asi téměř furt. Ještě to nějak budu muset skloubit s houslemi, violou a školou. A na přítele si vyhrazuju dopoledne. Vietnamštinu se asi budu učit po nocích a nebo ve volných chvílích na recepci, když zrovna nebudou lidé. A do toho všeho budu někdy muset programovat (bakalářka) - a kdo už někdy programoval, tak ví, kolik i nějaká blbina zabere času. Kor kolik času asi tak zabere bakalářka, o které zatím nemám ani ponětí a vůbec zatím netuším, jak to asi tak udělám. Mno, bude se to muset nějak zorganizovat :-D.


Na tréninku orientálního tance


A co vy, jak jste si užili prázdniny? A co vás čeká v novém školním roce?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 31. srpna 2014 v 11:05 | Reagovat

Tyjo ... Že jsi toho tolik vůbec stačila stihnout za prázdiny :-D Já mám pocit, že jsem nestihla vůbec nic - skoro nikde jsem nebyla a nic jsem nezažila, ale já jsem taková akčnější spíš ve školním roce, kdy doma nebo na koleji nejsem vůbec (skoro tam ani nepřespávám) a právě o prázdinách na to všechno šetřím síly nejspíš :D

2 Simi Maple Simi Maple | Web | 31. srpna 2014 v 11:14 | Reagovat

Orientání tanec to je to samé jako břišní ne? :3 Takovým jeden z mých dětských snů jenž se nikdy nestal skutečností :D Hlavně že doma mám 3 sukýnky s těmi úžasnými penízky po celém obvodu :DD

3 Vanimaré Vanimaré | Web | 31. srpna 2014 v 11:18 | Reagovat

To je zážitků za jedny prázdniny. Já skoro nikde nebyla. :) Pěkný článek.

4 Rose Rose | 31. srpna 2014 v 15:53 | Reagovat

tak to je super :) já toho stihla tyk celkem dost - Německo, Portugalsko, 2 tábory, u nás na chatě, u kamarádky na chatě, oslavy atd.
no většinou si toho přes prázdniny naplánuju tolik, že až praskají ve švech :) ale mám pak aspoň pocit, že jsem toho stihla tolik, takže byly opravdu dlouhé! :))

5 Yu Yu | Web | 1. září 2014 v 11:46 | Reagovat

Jé, já chtěla napsat 180 stupňů. xD To byl přepis. xD
Jsem ráda, že sis mě všimla, už dlouhou dobu mám ráda tvůj blog! ♥

6 lyla lyla | 2. září 2014 v 16:47 | Reagovat

Fandím ti s tvým cvičením! S novým pohybem jsem sice víc aktivní a chtěla bych cvičit, ale každý den?... Na to nemám koule. :D Ale máš vlastně taky svého vlastního trenéra, což je fajn. Já prostě obdivuju všechny, co zvládnou cvičit sami. A tebe taky svým způsobem obdivuju, protože už jen to, že vím, že mám domluvený trénink, mě přinutí vstát a převléknout se a dojet tam.. Ale mít kinect doma a prostě si říct "Tak a teď všeho nechám a jdu cvičit." a být pořád doma.. DŮM JE EXTRÉMNĚ RUŠIVÝ ELEMENT! Máš tam všechno.
Jídlo, postel, internet, mobil.. Neuměla bych si vytvořit klid doma. Fandím ti a pokračuj dále!! :)
Co výsledky? Už se nějaké dostavily?

7 Boudicca Boudicca | Web | 2. září 2014 v 19:42 | Reagovat

Léto jsi měla parádně akční. Dvakrát u moře, můžu jen tiše závidět. S rodiči taky jezdím na dovolené ráda, ačkoliv už na to "nemám věk". Naopak, teď si to užívám mnohem více než třeba před 5 lety. Když už s nimi nebydlím, máme na sebe čas aspoň na dovolené.
Držím palce při vedení kroužku! :-)

8 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 3. září 2014 v 2:02 | Reagovat

Parádní prázdniny :-) Užívej dokud můžeš, mládí před, vzadu je práce :-D  :-D  :-D

9 stuprum stuprum | Web | 5. září 2014 v 10:04 | Reagovat

Opravdu výtečně strávený čas.. a pěkné tanečky. :)

10 Andy Andy | E-mail | Web | 9. září 2014 v 17:26 | Reagovat

Jedna obrovská oslava zní strašně skvěle ! Máš pravdu, že mnohem líp než čtyři malý, na takový velký oslavě musí ýt mnohem větší sranda! :-)
na fotce s přítelem vám to šíleně sluší, nuunu, ste spolu strašně krásní.
Jinak bych řekla, že na dovolenou s rodinou člověk není nikdy starý..
UUU ten nike jsem chtěla, myslím že je thle (ebo něoc podobnýho) i na mobilní telefony, ale mýho staříka to nepodporuje, bohužel, takže si musim počkat na nový telefon, hihi.
Juuuu na tý fotce s copánkama vypadáš uplně extrémně mladě! :D

Jinak, jak se ti daří s Vietnamštinou? Z čeho se furt učíš? :-D
Já jsem teda pěkně zlenivěla, jak jsem se bavila nejvíc s mongolem, a s Vietnamcema jsem se vídala minimálně, nějak jsem to nebrala ne zřetel... shame on me !
musim se nakopat zas nějak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015