Srpen 2014

Prázdniny 2014

31. srpna 2014 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Už dlouho jsem nepřispěla žádným deníčkovým zápiskem, takže bych se asi konečně měla podělit, jak jsem si užila prázdniny:).

Letos v Chorvatsku


Prvních 15 dílů Střípků z Vietnamu - rekapitulace

28. srpna 2014 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Taky máte pocit, že čas plyne strašně rychle? Už je to přes rok, co jsem se vrátila z Vietnamu. Spousta zážitků je ale přesto velmi silných a pořád jsem Vietnamem inspirována. A tak se mi za ten rok povedlo vydat již patnáct dílů Střípků z Vietnamu. Pro ty, kteří nejsou pravidelnými čtenáři mého blogu, připomínám, že Střípky z Vietnamu nejsou žádným smyšleným příběhem, ale jsou to mé skutečné zápisky a postřehy z cesty po Vietnamu - a v každém dílu tohoto seriálu se zabývám jedním tématem. Pojďme si to trošku zrekapitulovat.Střípky z Vietnamu, 15.díl: Oblékání

22. srpna 2014 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Už jsme společně prošli všelijaká témata - a tentokrát přišla řeč na oblečení. V čem běžně Vietnamci chodí? Co si ráno oblékají, než vkročí do nového dne? A všem se účastní různých oslav? Co je vlastně ve Vietnamu tradičním oděvem?

Já s babičkou partnera. Já mám na sobě modernější mladistvé ao dai s tříčtvrtečním rukávem, zatímco babička má na sobě trošku tradičnější ao dai s límečkem a dlouhým rukávem.


Kam zmizela pokora?

14. srpna 2014 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Pokora je odedávna považována za ctnost a dobrou vlastnost. Má své stálé místo snad ve všech světových náboženstvích. A přesto mám pocit, že nás pomalu, ale jistě, opouští.Seznam životních cílů a snů

4. srpna 2014 v 22:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy

Poslední aktualizace: 7. ledna 2018


Rozhodla jsem si napsat na papír, čeho všeho bych chtěla v životě dosáhnout, co bych chtěla vidět, zažít... A protože kdybych si to napsala na papír, tak je taky možné, že papír někam zašantročím a už nikdy nenajdu, tak jsem se rozhodla napsat to sem (protože jak je dobře známo, tak co je jednou na internetu, to se jen tak neztratí). Seznam budu postupně doplňovat a taky z něj budu postupně odškrtávat, jak se mi budou moje sny plnit (to, co je hnědé a šktrtnuté, to už je splněné). Tak hurá do toho!


PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015