Březen 2014

Rady o partnerských vztazích

27. března 2014 v 18:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
V poslední době si člověk může najít na internetu spoustu rad ohledně toho, jak si najít a udržet vztah. Dokonce už i náctileté slečny tyhle "pravidla" znají, utváří si podle nich své názory a snaží se podle nich řídit. Paradoxně čím víc se o partnerských vztazích mluví a čím víc informací o tom, co máme v partnerském vztahu dělat, máme, tím jsou vztahy křehčí a rozvodovost větší. Jak je to vůbec možné?


Prošla jsem pár internetových diskuzí a nasbírala pro vás pár "ověřených rad". Sami posuďte, jestli jsou tyto rady opravdu vždy správné.


Střípky z Vietnamu, 11.díl: Vzhled a krása

19. března 2014 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Je zajímavé, jak odlišné je vnímání "krásy" v různých částech světa. Vzhled a krása jsou nějakým způsobem důležité všude, ale ne všechno, co je tady vnímáno jako krásné, je tak vnímáno ve Vietnamu - a naopak.

Slečna - modelka - převlečená do "pavích šatů"


Jak se stát doopravdy šťastným?

13. března 2014 v 8:00 | hogreta |  Tipy
Na internetu je spousta návodů na to, jak mít šťastný život. Bohužel se tyto návody často nedají použít, protože v životě holt není vždy všechno úžasné a sluníčkové. Někdy se dějí i špatné věci - a takové věci horká koupel nebo tabulka čokolády prostě nespraví.


Každý člověk se žene za štěstím. A nejenom člověk - každý živý tvor se žene za štěstím, i když si to vlastně ani neuvědomuje. Všechno děláme jenom proto, že si myslíme, že nám daná činnost přinese štěstí. Nebo ne? Studujeme, abychom měli dobrou práci. Chceme dobrou práci, abychom měli dost peněz. Chceme dost peněz, abychom mohli mít rodinu a hezký dům. Chceme hezký dům a rodinu - abychom byli šťastní.


Videoodpověď 2

10. března 2014 v 7:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Tak, a je tady slibovaná videoodpověď. Tedy - já mám raději článkoodpovědi, není s nimi tolik práce (a navíc u toho nemůžu vypadat jako idiot, protože mě nejde vidět), ale když jste tak jednotně odhlasovali, že chcete raději videoodpověď, tak jsem se vám rozhodla vaše přání splnit. Poslední videoodpověď byla před dvěma lety, takže asi už byl ten správný čas pro další. No, a teď budete zase dva roky čekat:-P.


Střípky z Vietnamu, 10.díl: Běžný život

7. března 2014 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Dnes jsem se s vámi chtěla podělit o to, jak se ve Vietnamu žije - jaký je denní režim obyčejného člověka, v čem je běžný život jiný nebo složitější a co je pro Evropana na životě ve Vietnamu zvláštní a zajímavé. Samozřejmě, že i ve Vietnamu jsou jak zaměstnaní tak nezaměstnaní lidé, stejně tak jsou tady děti, studenti, důchodci - a každý z této skupiny má trochu jiný denní režim. Proto si nemyslete, že to, co tady napíšu, dělají úplně všichni. Ale budu se vám snažit přiblížit, jak to ve Vietnamu přibližně vypadá.


PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015