Únor 2014

Článkoodpovědi a videoodpovědi

21. února 2014 v 7:00 | hogreta |  A ten zbytek...
V menu se mi vršil počet článkoodpovědí a videoodpovědí, takže jsem se rozhodla všechno shrnout dohramady - do jednoho článku, kde to všechno najdete. Vlastně se tedy dá říct, že tento článek je jakýmsi "rozcestníkem", i když tedy na blozích nějaké rozcestníky zrovna neuznávám. No, snad mi to projednou odpustíte.


Tết 2014

19. února 2014 v 20:00 | hogreta |  Vietnam
O slavnosti Tết, vietnamském Novém roku, už jsem tady pár článků napsala, nicméně vždycky to byly takové ty obecné řeči. Nyní bych se s vámi ale chtěla podělit o mé vlastní dojmy z takové slavnosti, na které jsem byla v sobotu 1.února 2014. Takže dnes čekejte spíš takový zápisek do deníčku.


Asi na čtyři hodiny odpoledne jsem byla domluvená s přítelem, že přijedu k nim domů. Vzala jsem s sebou dvoje vietnamské šaty, které jsem měla, a autem jsem vyrazila. U přítele doma jsem se převlékla do růžových šatů, potom ještě přišla jedna Vietnamka, která si zkoušela moje bílé šaty. Nakonec si je nevzala, překvapivě ji byly dlouhé. Nevadí, maminka přítele si taky brala šaty, měla jsem tedy jistotu, že nebudu jediná. Stačí, že budu jediná Češka, říkala jsem si.


Střípky z Vietnamu, 9.díl: Stáří

13. února 2014 v 13:30 | hogreta |  Vietnam
Všichni lidé stárnou - a ve Vietnamu to není jinak. Ale o něco jinak než u nás se v této části světa ke stáří a starým lidem přistupuje.

Vietnamští důchodci se většinu času starají o vnoučata

Vietnamci mají ke starým lidem úctu, staří lidé jsou tady považováni za velmi moudré a všichni si váží jejich životních zkušeností. A není to jen tak bezdůvodné - důchodci tady se opravdu chovají trošku jinak, než důchodci u nás. Je poměrně běžné potkat v šest hodin ráno v parku důchodce, který cvičí tai-chi nebo se jen tak protahují. O důchodce se nestará stát, ale jejich potomci. Oni na oplátku hlídají vnoučata. Dát starého člověka do domova důchodců je pro ně téměř nepředstavitelné. Z druhé strany je ale pravda, že i velmi staří lidé ve Vietnamu jsou často poměrně čilí a soběstační, nepotřebují žádnou větší péči.Deníčkový zápisek, 10.2.2014

10. února 2014 v 21:30 | hogreta |  Z deníčku
V poslední době příliš nepíšu - důvod je jasný, prostě není tolik času. A co že teda dělám? Pokusím se teď podělit o to nejzajímavjší z posledních prožitých čtrnácti dnů.


Vietnamština: Přídavná jména - část třetí

7. února 2014 v 8:00 | hogreta |  Vietnamština
Tak jsem tady s další lekcí vietnamštiny. V minulých dvou dílech o přídavných jménech jsme si řekli, kde přídavné jméno stojí a taky jsme se jich pár naučili. Dneska se je naučíme stupňovat. A také vám tady dám ke stažení pracovní list, pomocí kterého si můžete psaní přídavných jmen nacvičit. Tak jdeme na to:).

PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015