Vánoce, Silvestr, Nový rok - deníčkovský zápisek, 9.1.2014

9. ledna 2014 v 14:00 | hogreta |  Z deníčku
Tak jsem tu opět s deníčkovským zápiskem, protože na nic jiného zatím nejsou síly. Snad to přežijete. Dlouho jsem nic nenapsala, tak cítím povinnost vás informovat, co se to vlastně děje.

V Dolní Moravě, 1.1.2014Vánoce 2013
Byly zvláštní. Vánoční náladu pořád nemám, očekávám ji někdy v březnu. Je to jako slavit Vánoce v řijnu. Prostě divné. Ale samotné Vánoce byly hezké, to jo. Každý rok máme živý stromeček, kapry, bramborový salát i rybí polévku. Dostala jsem spoustu hezkých věcí, od pyžama, přes krásnou konev na sypaný čaj, pernamentku na orietnální tance až k čepici, termosce, flashce nebo mikině. Jo, a dostala jsem fixy. Neuvěříte, třicet barev, jsou úžasné! A je tam i šedá a tělová barva! (a ne, není mi pět, ale prostě jsem si přála od Ježíška fixy... nejsem náročný člověk:-D). Dále jsme já a brácha dohromady dostali xbox s kinectem, takže jsme přes celé svátky každý den alespoň hodinu hráli. Z toho vyplývá, že už 26.12. jsem se už téměř nemohla zvednout z postele a celý den jsem se nemohla pořádně pohnout. Horší než posilovna, fakt.

25.12.-29.12.
Návštěvy. Návštěvy, návštěvy, návštěvy. Vánoce s rodinou od otčíma, vánoční pingpongový turnaj v naší garáži, retardovaný strýc u nás doma a ségry s rodinami. Jde mi hlava kolem.

30.12.
...jsme si s přítelem udělali fajn den. Dopoledne přijel k nám, poobědvali jsme u nás (maminka udělala oběd, takže bez práce) a po odpoledním šlofíku jsme si jen my dva zajeli do kina. Už jste viděli pohádku Ledové království? Moc hezká. Osobně jsem nikdy neměla ráda takové ty zpívající pohádky o vílách a mořských pannách a královstvích a princech a princeznách, ale tohle bylo jiné. Zpívalo se tam sice, to jo, ale jinak to bylo vtipné a milé. A i ty píničky byly moc hezké. Od této chvíle vím, s jakou filmovou postavou se můžu ztotožnit. Se sněhulákem. Kdo viděl Ledové království, tak chápe, jak se cítím:-D.

Silvestr 2013
...jsem trávila doma. Přítel je trávil se mnou u nás doma, takže přijel už dopoledne a zajeli jsme si do restaurace na pořádné jídlo - na oslavu posledního obědu v roce 2013. Mňam. Pak jsme jeli k nám a hráli opět xbox. Já jsem v klidu, už jsem si zvykla, nic mě nebolí. Jen teda přítel ráno poté vypadal, že se týden nepohne. Ale to předbíhám. Takže jsme celá rodina hráli na xboxu, pak jsme hráli pingpong (ten už normálně, ne na obrazovce - máme stůl v garáži), pak koukali na televizi a tak. Mamka nachystala nějaké chlebíčky a i když to nebyl nějak šílený a propařený Silvestr, bylo to moc fajn. Vlastně to asi bylo lepší. Asi jsem stará. Mnohem víc mi vyhovuje popíjení pěkně v teple domova. O půlnoci jsme se šli s přítelem projít, ale ze všech těch petard a ohňostrojů vznikla taková mlha, že jsme si spíš připadali jako ve válce někde v zákopu, než jako na Nový rok. Takže jsme šli zase domů a šli spát. Jak na Nový rok, tak po celý rok? Kéžby. Usínala jsem příteli v náručí.

Nový rok 2014
Ráno jsme vstali asi v půl deváté a přítel jel domů. Já si nabalila věci, naobědvala se, vysvětlila kočce, že teď bude pár dní spát ve venkovním domečku a v poledne jsme s našima a bráchou vyrazili na hory. Jeli jsme do Dolní Moravy na čtyři dny, byli jsme ubytování v hotelu Horal. Moc hezký hotýlek, mimochodem, určitě doporučuju. Pokoje velké, žádné kamrlíky. Velká koupelna. Majitelé moc milí, měli to jako svůj rodinný podnik, takže v hotelu vedli restauraci a i tady bydleli. Bylo to takové rodinné. Nejmladší z "majitelů", kterému byl tak rok, se při snídani plazil pod stoly a při večeři pouštěl autíčka po restauraci. Přes den jsme chodili na kopec, naši s bráchou na lyže, já na snowboard. Sněhu maličko, takže jely jen dvě sjezdovky - jedna červená a jedna černá. Černá byla v pohodě, protože na ni nikdo ráno nejezdil a neplantaly se tam pod nohy děti (ona totiž byla dost o hubu, ale tak to se od černé sjezdovky tak nějak očekává). Červená taky fajn, ale bylo tam poměrně dost lidí. Odpoledne se to začalo vyrovnávat, ale počasí nic moc. Technický sníh je pořád jen technický sníh. Navíc v horních polohách byla poměrně mlha. Ale tak lepší než drátem do oka, že. Já se vůbec divím, že někde v naši republice vůbec byl sníh. Takže super, moc hezký výlet.

Po Novém roce
Se pořád učím. Mám zkouškové, takže je to takové nepříjemné, pořád tlačím něco do hlavy, takže pak nemám čas ani náladu psát na blog. Teď už to snad bude lepší, to nejhorší mám doufám za sebou.

Náš stromeček

A co novoroční předsevzetí?

No, nějaké by byly.

1. Být ohebnější. Dopracovat provaz do podoby, kdy bych to mohla použít na vystoupení v choreografii. Zatím jsem pořád nad zemí a každý centimetr níž pro mě znamená skučení - a s tím se vystupuje špatně, musela by být velmi hlasitá hudba. Ale ani ta by nezakryla můj urputný výraz. Nebo spíš útrpný.
2. Zase se pustit do vietnamštiny. Tohle je takové asi celoživotní předsevzetí. Za rok se jazyk naučit nedá a vždy je co zlepšovat, takže tohle ode mně očekávejte každý rok. Letošní rok to není jiné. Svou vietnamštinu bych rozhodně měla posunout dál.
3. Zhubnout. Jo, přes Vánoce jsem asi (nevím, raději se nevážím) trochu přibrala. Asi. Ale nebojte se, žádné drastické diety, na to já nejsem. Prostě budu jíst zdravěji. Po svátcích po tom mé tělo docela volá. Navíc mám před sebou strašáka - 1. března musím být schopná ukázat veřejně břicho, kostým už se mi šije, tedy by to chtělo viditelné břišní svaly. Teď přes Ferdu nejde mé břicho moc vidět (nejsem tak střelená, abych si svůj špek pojmenovala sama, takže se neptejte, proč zrovna Ferda).
4. Víc meditovat. Vnitřní klid, rozumíte...
5. Přežít školu. Už je mi jedno jak, stačí to přežít, víc nepotřebuju.
6. Víc trénovat orient. Sice jsem na trénincích někdy i čtyřikrát týdně, ale chtělo by to udělat si čas i doma.
7. Víc hrát na housle. Vibrato zatím nic moc, jak kdy. Třetí poloha jakštakš, ale žádná jistota. Pátá poloha většinou mírně falešná. Nesmějte se, hraju teprve čtvrtým rokem. Ale přesahy, ty mi jdou. Mám totiž veleruku. Asi začnu s violou, protože na houslích se občas trochu trápím, nemám na své prsty prostor.
8. Míň se nervovat. To snad ani vysvětlovat nemusím:).A co vy, jaké jste měli svátky a prázdniny?
Dáváte si na začátku roku předsevzetí? Jaké je to vaše nejzajímavější?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tey Tey | 9. ledna 2014 v 18:12 | Reagovat

Mně se letos taky vyhla Vánoční nálada a Silvestra jsem trávila s rodinou a příbuznými ve Velkých Karlovicích. Mimochodem, na hotel Horal jsme šli na bazén a celkově to tam na mě taky působilo tak mile a pěkně.
Na jakou sjezdovku jste chodili??

Předsevzetí si dávám, mám v plánu našetřit si na zájezd do Anglie, omezit strávený čas na facebooku a věnovat se více angličtině a francouzštině, jak píšeš ty, vždy je co zlepšovat..:-)

2 Berry Berry | Web | 9. ledna 2014 v 21:01 | Reagovat

Jéé, doufám, že u mě "na Nový rok po celý rok" platit nebude. V rámci učení jsem Silvestra málem prošvihla :-D Tak jsem se deset minut koukala z okna na ohňostroje a pak jsem to zabalila směr postýlka... Sníh ti maličko závidím, hned bych si jela odpočinout, tak snad po semestru (bude třeba i konečně sníh)...
Předsevzetí máš praktická. Já si nějakou dobu žádná nedávám, spíš v průběhu roku jakési cíle, momentálně bych se ráda vrátila ke klavíru, který jsem nástupem na vysokou musela lehce pověsit na hřebík, neb mi na něj nezbývají mozkové a časové kapacity :-( A chápu tvou "velkou" ruku - já v klavíru hrávala "chlapské skladby", protože mám rozsah dost přes oktávu a když jsem hrála polyfonii, musela jsem ruku horko těžko směstnávat. Tak ať se ti předsevzetí podaří dodržet!

3 Marsi Marsi | Web | 12. ledna 2014 v 12:11 | Reagovat

Áááno, zkouškové dokáže ošklivě zkazit povánoční náladu. Taky se teď pořád něco šrotím. Předsevzetí jsem si letos nedávala žádné, spíš tak nějak přicházely nějaké nápady před a po Novém roce. Včera jsem se viděla na videu a přišla sem si jako hora špeku, takže s tím asi zase začnu něco dělat. Teď když si tu tak čtu o tom xboxu,vzpomněla jsem si na svůj dance pad z minulých Vánoc. Hm, je načase ho oprášit a zase začít blbnout a posilovat nohy. :-D

4 Ann Ann | 12. ledna 2014 v 23:11 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj optimismus, který ze všech tvých textů úplně sálá (ruku v ruce se skromností). A Ferda způsobil záchvat smíchu. Já jsem si dala předsevzetí, že se naučím žonglovat (mimo obligátní "budu víc cvičit").

5 Harado Harado | E-mail | 14. ledna 2014 v 14:42 | Reagovat

Chào em.Anh đã đọc bài viết của em.Chúng minh phải nói hàng ngày. :-)

6 Hoshi Hoshi | E-mail | Web | 15. ledna 2014 v 15:15 | Reagovat

Měla jsi opravdu velmi zajímavé svátky. I když ta Vánoční nálada... Mnoho lidí ztrácí na ty Vánoce už chutě, když  obchodní domy nám předhazují vánoce na konci října, kdy by se měly ještě nechat ležet ladem, skladem. Bohužel, to je ten byznis a Vánoce jako takové pomalu začínají ztrácet význam. A přitom by to měly být svátky klidu a pohody... Nu nevadí, ať si to zařídí každý podle sebe.
Moje Vánoce se odehrály v rodinném kruhu, kdy jsme se všichni sešli a večer se místo rozdávání dárků dívali na pohádku :D Svátky proběhly též proležené u pohádek a cukroví (ne, jsem asi jedniná, kdo po cukroví nepřibírá) a Silvestr? Rozhodovala jsem se, jestli půjdu spát nebo ne, nakonec jsem přeci jen na ten přípitek počkala, pak jsme si s rodinou popřáli dobrou noc a šlo se spát :D Předsevzetí si nedávám, jelikož dalo by se to nazvat cíly, které bych chtěla v průběhu roku dosáhnout, ale ty se v průběhu roku mění, jelikož se mění i třeba pohled na danou věc, nebo nastanou úplně jiné změni. A stejně, kdybych si nějaké předsevzetí dala, nedodržela bych to - znám se :)

7 teesie teesie | Web | 18. ledna 2014 v 22:42 | Reagovat

Jsi zajimava osobnost, a velmi rada si tve clanky ctu. Jak travis dny,svatky a dalsi..:) novorocni predsevzeti si ja bohuzel nedavam,protoze vim,ze to stejne nesplnim,takze vlastne to co chci delam, a ani to predsevzeti mit nemusim:)
Provaz,most a dalsi, bych se rada naucila,jen uplne presne nevim jak. Na youtube jsem nasla spousty navodu a tak na tom pracuji od zacatku roku a kdyz se chce,tak se dari:). Snazim se.
Vietnamstina jako takova me bohuzel moc nebere. Rada se zcim cizi jazyky,ale to predevsim ty,ktere se mi libi a u kterych vim,ze to v zivote pouziji:) kazdy jazyk je ale jiny a kazdy ma neco jineho do sebe,aspon podle meho nazoru:)
Samozrejme do Vietnamu bych se rada podivala, a doufam, ze se mi to jednou splni,ale urcite se tam da,doufam, dorozumet i anglicky,jako vsude jinde:) kazdopadne drzim palce,aby ses dal zlepsovala, a vietnamstinu se naucila,tak jak si to predstavujes:)!
Co se hubnuti tyce, mohla bych se zeptat,jak hubnes?:) ja se snazim hubnout a vim, ze je to taky o jidelnicku a o sportu, ale nejak nemuzu najit porad to spravny:(. Tak by me zajimalo jak prave ty hubnes:)?
Mediatce? Pro nekoho je to uplna zbytecnost, a kravina, pro nektere je o zase odreagovani,relax apod. Ja popravde nemedituji, nikd jsem to nezkousela,ale vim,ze to cloveka uklidnuje, a tak mam v planu zacit, ale az budu mit uplne vsechno zasebou a budu mit vice casu na vsechno:).
Skolu chce prezit snad kazdy z nas, kdo ma povinnost do skoly chodit:) uz aby to bylo zabami,vsechny testy,zkouseni a podobne veci,nemam to rada:(.
I kdyz me orient nijak nelaka a ani nebavi,tak drzim palce aby se darilo:)!
Ja se drzim sveho stylu tancovani, to jsou takove ty styly,ktere me bavi-house,dancehall,vogue,hip hop, funky a dalsi:). Tancovat jsem zacla teprve nedavno, v lete lonskeho roku, a mam se toho hodne jeste ucit, a tak doufam, ze se vse zadari, a plany v tancovani me letosni rok vyndou:)!

Ve vsem ti drzim palce,aby se darilo:)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015