Listopad 2013

Střípky z Vietnamu, 7.díl: Jídlo

29. listopadu 2013 v 12:00 | hogreta |  Vietnam
Dnes jsem se rozhodla věnovat velice příjemnému tématu: jídlu. Ve Vietnamu jsem ochutnala spoustu úplně nových věcí. Chci se ale věnovat i těm jídlům, které díky příteli jím pravidelně i tady v Česku, ale česká společnost o nich moc povědomí nemá.


Rýže je na jídelníčku každý den, většinou i několikrát. Když není přímo rýže, tak jsou aspoň rýžové nudle a nebo je jídlo zabaleno do rýžových placek. Nebo něco jiného vyrobeného z rýže. Mnoho lidí tedy napadne, že vietnamská kuchyně není vůbec pestrá, když jí "pořád to samé". To ale vůbec není pravda, Vietnamci jí velice pestře. Zatímco my máme na oběd třeba vepřové s bramborem a tím to hasne, Vietnamci mají někdy i několik druhů mas, několik druhů zeleniny, vývar a tu zmíněnou rýži. Při pohledu na stůl vás napadne, že můžete být rádi, když máte místo, kde si můžete odložit misku, protože je celý posetý většími a menšími miskami s různými druhy jídla.Není ostuda změnit názor

24. listopadu 2013 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
...ostuda je trvat na špatných názorech. A ještě větší ostuda je trvat na názorech, se kterými my sami vlastně nesouhlasíme, ale trváme na nich jenom proto, abychom je neměnili.
Obrázek lamy je čistě náhodný:)

V poslední době jsem se několikrát setkala s tvrzením typu "já své názory nikdy neměním". Spoustě lidem to přijde obdivuhodné, ale já nechápu proč. Mně to přijde hloupé. Každý z nás má právo změnit názor. Navíc věkem se naše názory vyvíjí. Co nám teď přijde jako pitomost, nám za pár let klidně může dávat smysl. To opravdu musíme trvat na názorech, který jsme si udělali třeba v deseti letech? Nemůžeme ho změnit, protože by tak náš názor ztratil na váze? Nemohl by na ní naopak získat?

Článkoodpověď 4

16. listopadu 2013 v 8:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Jsem tady s další článkoodpovědí. Jen tak mimochodem, víte o tom, že jsem byla první na českém internetu, kdo použil slovo článkoodpověď? Schválně si to vygooglete:). Poprvé jsem toto slovo použila 29. června 2012 v 8:00. Asi jsem si to měla nechat patentovat, když tak sleduju, jak se od té doby tohle slovo ujalo:-D. Teď už je mi to prd platné, což? A přitom to mohla být tak skvělá reklama na můj blog.
No ale abychom přistoupili k otázkám. Odpověděla jsem doufám na všechno, na co jste se mě ptali. Pokud budete mít i nadále nějaké dotazy, můžete se zeptat tady: http://hogreta.blog.cz/1201/jen-se-ptejte.


Šesté výročí

8. listopadu 2013 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Ano, rok zase utekl jako voda a dnes je to šest let, co jsem se svým přítelem. Přemýšlím o tom, co jsem ještě nepsala:-D. No, snažím si vzpomenout na to, co jsme dělali přesně před šesti lety. Políbili jsme se u nějakého filmu, který jsme sledovali u něj v pokoji, na počítači. Bylo mi čerstvých šestnáct let. A vůbec netuším, co to bylo za film. Určitě nějaký krvák, protože krváky nesnáším. Je mi to jasné, určitě mě chtěl pořádně vyděsit, aby mě pak mohl uklidňovat:-D. Nebo ne? :-P

Letos ve Vietnamu, v buddhistickém chrámu u Hạ Long


Střípky z Vietnamu, 6.díl: Lidé

1. listopadu 2013 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Nejsem zastánce nějakého škatulkování. Ale je samozřejmé, že lidé žijící na druhé straně světa budou přemýšlet trochu jinak a budou pro ně důležité jiné věci, než třeba pro nás. I tak to ale neznamená, že všichni Vietnamci jsou stejní - a že tedy tento článek pojednává úplně o všech. Jen jsem se snažila toto téma zpracovat tak nějak obecně.

PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015