Květen 2013

Deníčkový zápisek, 28.5.2013

28. května 2013 v 16:10 | hogreta |  Z deníčku
Ahoj, po delší době se ozývám. Co u mě nového?

1. Mám před sebou ještě dvě zkoušky. Včera jsem přišla po zkoušce z nejtěžšího předmětu (ohodnocen 8 kredity) v ročníku - z telekomunikačních sítí - domů s tím, že to mám. To je fakt úspěch, v databázi je 1500 otázek, vyhodnocuje to počítač, dobře můžou být klidně všechny odpovědi, ale taky jen jedna. Skripta k tomuto předmětu nejsou, jsou jen přednášky. Přesněji jedna čtyř a půl hodinová přednáška týdně. Každá přednáška se věnovala úplně něčemu jinému. Obrovské množství informací. A já to dala napoprvé a navíc na dvojku. Zatím nevím o nikom, kdo by to dal na dvojku (což samozřejmě neznamená, že nikdo takový není, ale rozhodně jich nebude moc). Možná, že kdyby mi doma někdo nezkazil radost tím, že po tom, co jsem mu řekla počet bodů, mi řekl "tak to jednička asi nebude, co?", bylo by to fajn. Ach jo. Já si někdy docela říkám, proč já něco vůbec říkám (hezká věta, což?). A to už ne vždycky říkám všechno, protože ono to potom dopadá takhle. A přitom to šlo i bez toho, a ani bych se zase necítila jako naprostý idiot.

2. Mám vízum. Tedy ještě nemám, to mi bude vyřízeno až na letišti ve Vietnamu, ale mám papír, že to vízum dostanu. A zaplacené letenky. Z toho vyplývá, že už to tak vypadá, že opravdu letím. Sice ještě musím zařídit milion věcí, ale to hlavní mám, takže tak. Červenec už je za dveřmi!

3. Mám téma bakalářské práce. Tedy taky ještě nemám, protože to není podepsané a schválené, ale už je aspoň vymyšlené. Navíc to není až tak bakalářská práce, protože to nebude mít rozsah bakalářské práce. Je to placená praxe, ze které pak bude nějaký patnáctistránkový výstup o tom, co jsem dělala, co jsem vymyslela a co jsem si tím dokázala (:-D). Téma mé práce bude znít "Tvorba systému řízené dokumentace a oběh dokumentů akreditovaného systému pro zkušební a farmaceutické laboratoře (fungující dle ISO 17025 a 15189)." Jen se mě, prosím vás, vůbec na nic neptejte.

4. Mám v sobotu celostátní kolo soutěže v orientálních tancích. V krajském kole naše studio obsadilo první a druhé místo kategorii žen (tedy obě postupová místa) a druhé místo v kategorii holčiček do osmi let (také postupové). Takže v sobotu vypravujeme mikrobus. Doufáme ve dvě první místa a v jedno druhé místo. Není nad to mít reálné a skromné cíle:-D.

5. Mám nervy v kýblu. To už snad ani komentář nepotřebuje:-D.


Mějte se krásně, hned jak budu mít zase trošku víc času, ozvu se:).

Jazyky ONLINE

11. května 2013 v 16:40 | hogreta |  Reklamy
"Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. " Umět alespoň jeden cizí jazyk je v dnešní době už téměř povinností. Jenomže ne všichni mají čas (a náladu) navštěvovat nějaké kurzy ještě po práci nebo po škole. A tak přesto, že prošli několika lety výuky ve škole, zůstávají věčnými začátečníky.

I já patřím k těm, kteří vždycky první projdou internet a zjišťují, jestli to, co chci udělat, nejde udělat z pohodlí domova "online" - například koupit nějaké kurzy angličtiny. A proč se online neučit i jiným cizím jazykům?

Na stránkách www.onlinejazyky.cz máte obrovský výběr různých produktů pro výuku několika cizých jazyků - angličtina, francouzština, němčina a španělština. Je zde také angličtina pro děti, výuka angličtiny pro začátečníky, mírně pokročilé či pokročilé. Najdete zde i kurzy profesní angličtiny (elektronika, it, strojírenství, stavebnictví, medicína a farmacie, chemické odvětví, právní angličtina, obchodní angličtina, ...).

Líbí se mi, že si mohu nechat zasílat slovíčka rovnou na email a že se při výuce zaměřuje na mezinárodní zkoušky Cambridge. Pokud si chcete kurzy vyzkoušet před tím, než do nich budete investovat, i to jde, stačí zadat svůj email a hned se můžete začít učit zábavnou formou. Zkusila jsem si to - a byla jsem z toho nadšená! I když tato lekce byla určena pro začátečníky a tak mi nedělala žádný problém, tak si umím představit, že vyšší lekce by mě hodně bavily. Pokud si chcete zjistit, na jaké úrovni vaše angličtina je, pak si můžete nezávazně a zadarmo udělat vstupní test. Zjistíte tak svou úroveň a zároveň vám to vypíše kurzy, které by byly určené přímo pro vás.

Já bych zvlášť ocenila kurzy technické angličtiny - asi to navrhnu našim, jako dárek k narozeninám. To je totiž ještě jedna věc, kterou lze na těchto stránkách udělat. Můžete jednotlivé kurzy koupit jako dárek někomu jinému.

Zajděte tam a vyzkoušejte to. Třeba vás angličtina online chytne a dostanete chuť se učit a zdokonalovat. Protože jak už jsem v úvodu řekla - v dnešní době to bez jazyků prostě nejde.
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015