Březen 2013

Nechte si poradit na www.poradte.cz

28. března 2013 v 0:30 | hogreta |  Reklamy
Od té doby, co se rozkřiklo, že občas odpovídám v poradnách na Krásné, mi začíná spousta z vás psát do emailu nebo na facebook všelijaké otázky. Bohužel mi však občas napíše někdo i něco, na co nejsem vůbec schopná odpovědět, protože s danou věcí nemám ani tu nejmenší zkušenost. A právě proto jsem se rozhodla vám ukázat jeden web, který je vám schopen odpovědět snad na jakoukoli otázku.

Tedy přesněji - neodpovídá sama webová stránka, to samozřejmě ne, ale odpovídají uživatelé. A těch je tolik, že se na každou otázku nějaká ta odpověď najde. Víc hlav víc ví.

Jedná se o internetovou poradnu www.poradte.cz. Je to první poradna kde se můžete zeptat na cokoli snad z jakéhokoli oboru - od typického "láska a vztahy" v rubrice Nejen pro ženy, až po auta, počítače či pěstování rostlin.

Líbí se mi, že po tom, co se bezplatně registrujete, se můžete jak ptát, tak i odpovídat. V administraci si vidíte, na které otázky jste odpověděli a také se rychle přesunete na otázky, které jste položili. Můžete dokonce hodnotit odpovědi ostatních - a ti, kteří za dobré odpovědi nasbírají určitý počet bodů, si pak mohou za odměnu nechat poslet třeba tričko, mikinu nebo samolepku na auto. Díky systému hodnocení se spousta uživatelů opravdu snaží o smysluplnnou odpověď.

Sama jsem na tomto portálu registrována (jak jinak než pod přezdívkou hogreta). I když nemám moc času tady chodit, tak se mi stalo, že mi dobrá rada z poradte.czopravdu pomohla.

Také se mi líbí, že tato poradna je stálá. Zatímco jiné internetové poradny vznikají a zanikají, tahle se drží. Myslím, že to bude právě kvůli pestrosti otázek - každý si tady najde něco, čemu rozumí a s čím druhému rád poradí. A naopak - neznám nikoho, kdo by měl přehled ve všech oblastech života a nikdy s ničím nepotřeboval pomoct. Ať už se jedná o pomoc s výběrem školy a nebo o pomoc s vyplněním formluáře daňového přiznání.

A co vy, necháte si poradit?

Jak zvládnout maturitu?

23. března 2013 v 21:00 | hogreta |  Tipy
Letos maturuješ a jsi z toho vyděšená k smrti? Není se čeho bát, když nic nepodceníš a když budeš vědět, do čeho jdeš.
Někteří se začínají učit už v lednu, to ale není nutné. Co se naučíš tři měsíce předem, do maturity asi stejně zapomeneš. Navíc toho máš dost ještě i do ostatních předmětů. Ale není špatné v tuto dobu začít s vypracováváním otázek. Pokud máte ve třídě dobrý kolektiv a svým spolužákům věříš, můžete si rozdělit práci a každý může vypracovat pouze část, to už záleží na vás. Je ale opravdu důležité, abys měla všechny otázky vypracované a zkompletované, a nebo ujasněné, z čeho se budeš učit, ještě před svatým týdnem. Pak už nebude čas si něco vyhledávat. Učení můžeš nechat až na svaťák, ale ať máš na něj už všechno připravené, rozhodně nemůžeš jít do svaťáku s čistým štítem a úplně prázdnou hlavou. Na učení totiž už není moc času.

Recenze na knihy

17. března 2013 v 11:30 | hogreta |  A ten zbytek...
Minulý rok jsem od Krásné.cz dostala pár knih, na které jsem měla napsat recenze. Ty už jsou dávno napsané, ale napadlo mě, že čtenáři, kteří na Krásnou nechodí, o nich nemají ani tušení. Rozhodla jsem se tedy všechny mé recenze zkompletovat.

Zase nějaký deníčkovský zápisek

15. března 2013 v 20:30 | hogreta |  Z deníčku
Už je poměrně trapné, že se pořád omlouvám, že nepíšu. Holt co se dá dělat, není čas ani nálada. Zjistila jsem zajímavou věc - mít blog delší dobu má tu výhodu, že o něm lidi vědí a chodí na něj. Ale má tu nevýhodu, že člověk nemá o čem psát, protože snad už o všem něco napsal.


Rakousko 2013

9. března 2013 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Slíbila jsem, že přidám nějaké fotky z Rakouska, přesněji z lyžařského střediska Steinplatte. Tak tady jsou:).

PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015