První článek v novém roce

4. ledna 2013 v 13:00 | hogreta |  Z deníčku
Já vím, trochu zpožděně, ale znáte to, není čas. Takže jako první bych vám asi měla popřát všechno nejlepší do nového roku, hodně lásky, zdraví i štěstí, ať vám vydrží všechna novoroční předsevzetí a ...
Dáváte si novoroční předsevzetí? Já si je většinou dávala, ale spíš abych si shrnula, co bych tak chtěla přes rok udělat, abych měla přehled - nebrala jsem to nijak závazně. Takže bych v tom mohla pokračovat a opět si shrnout, co od tohoto roku od sebe očekávám:


1. Navštívím Vietnam
A až budu mít klid od zkoušek, tak si taky zopakuju vietnamštinu, abych se domluvila alespoň na základní úrovni.Co se týče té cesty, musím ještě poměrně dost peněz našetřit, ale to snad nebude takový problém. Přes polovinu peněz už mám, mám ještě půl roku k dobru, to se nějak udělá.

2. Udělám provaz
Teď myslím ten jakože jedna noha tam a druhá na druhou stranu. Má to dost zásadní význam - netancuju pouze orient, v tancích mícháme často různé styly, aby to bylo pro diváky zajímavé. Umět se rozplácnout na zem se v tomhle případě opravdu hodí. Celkově by se hodilo být ohebnější. Už jste viděli břišní tancečnici, které stačí, že udělá rychlý dřep - a prokřupají jí tím snad všechny klouby v nohou? Tanečnici, která při dlouhém stání na špičce dostává křeč do šlapky? Tančenici, která když dlouhou dobu stojí v jakékoli pozici, tak vypadá, že už se z ní nikdy nedostane? Ne? To se přijďte podívat, to je zážitek.

3. Budu trénovat
Když už jsme u toho orientu, ráda bych tomu dala denně alespoň půl hodiny. Zatím to jde, většinou denně trénuju kolem hodiny, ale znáte to, určitě se stane, že jednou nebudu mít čas, pak zase, pak opět, pak se mi nebude chtít, pak zlenivím a pak jsem v pytli. A potřebuju svaly. Taky by bylo fajn, kdybych víc trénovala na housle. A flétny už taky vytahuju z šuplíku jen jednou týdně. Chyba chyba.

4. Budu programovat ve volném čase a zcela dobrovolně
... nejen, když to dostanu úkolem. Chci dělat i něco navíc. Sákra, jinak se nic nenaučím. A pak budu moc v Tietu tak umývat okna. Mimochodem, v Ostravě právě byla dostavěna nová budova Tieta. Celá skleněná. Hóóóódně moc oken.

5. Budu chodit dřív spát
Ehm. Mno, málokdy usínám před jednou hodinou v noci. V noci se prostě líp přemýšlí! Ale taky se pak dost blbě vstává. Představuju si, že bych mohla chodit spát kolem jedenácté (v tom lepším případě). Ale prostě před půlnocí. Tolik prospaných hodin... to si snad ani neumím představit:-D.


Já myslím, že stačí. Jaké předsevzetí máte vy? A jak jste trávili Silvestra a Nový rok? Já byla u kamarádky na Slovensku - s dalšími kamarádkami i přítelem. Na Silvestra jsme vylezli nějaký šílený kopec, což by bylo v pohodě, kdyby nebyl celý zamrzlý. Takhle to bylo namahavé nejen fyzicky, ale také u toho člověk musel přemýšlet, kam šlápnout, aby si nerozbil nos. Po téhle asi tříhodinové "procházce" jsem byla ráda, že si můžu sednout ke svařáku. A Nový rok jsem strávila šestihodinovým cestováním zpět domů. Ale bylo to fajn:). Všechno je fajn, když kolem sebe má člověk lidi, které má rád:).

Taky jsem se zapomněla zmínit, že před Vánocemi jsem po pár dlouhých letech ukořistila mladší sestru (jestli máte pocit, že přeskakuju v čase tam a zpět, tak máte zcela správný pocit). Chachá, já se jen tak nevzdám. Ale náhodou je dobrá, které jiné dítě by v deseti letech dokázalo držet jazyk za zuby, mazat všechnu historii všeho, měnit si hesla u všeho, dělat, že nic... Jako z nějakého přiblbého filmu:-D. Ale prochází nám to, je to dobré:).
A co dělám teď? Teď se učím. Mám jeden předtermín, takže mi zbývají čtyři zkoušky. V úterý 8.1. z diskrétní matematiky a z architektury paralelních počítačových systémů, 14.1. z úvodu do databázových systémů a 16. z programovacích jazyků. Nějak se to zmákne, to se nebojím, ale to učení mě už pěkně nebaví. Máte taky pocit, že 90% učiva na vysoké škole je něco, co až budete potřebovat, tak si to stejně najdete a je tedy úplně zbytečné se to učit nazpaměť? Vážně přemýšlím, na co mi bude vyjmenovat celou historii vývoje procesorů Intel. Ale tak třeba tím jednou zaujmu nějakého zaměstnavatele. Tedy pokud to do dvou dnů po zkoušce nezapomenu ( => zapomenu).

Dlouhý článek, vlastně beze smyslu. Ale tak ne vždy musí mít všechno smysl. Právě teď dělám cokoli, jen abych se nemusela učit. I kdybych měla koukat do stropu. Chcete slyšet pohádku?

void pohadka() {
if (princ.sila > drak.sila) {
delete drak;
princ += princezna + kralovstvi/2;
return 1;
}
else if(princ.sila < drak.sila) {
princ -= hlava;
drak.hmotnost+=princezna.hmotnost;
kral.status="Smutny";
kralovstvi.goto("Prdel");
return 0;
}
else if (princ.sila == drak.sila) {
princ.goto("BuyBigGun");
return ToBeContinue;
}
}No nic, už vám dám pokoj. Mějte se krásně a v komentářích se podělte o své silvestrovské zážitky:).
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 4. ledna 2013 v 14:35 | Reagovat

Aj tebe šťastný a nový rok, nech sa ti v živote darí :-) A nech sa ti splní to čo chceš dosiahnuť :-D

2 lýla lýla | Web | 4. ledna 2013 v 23:19 | Reagovat

Máš pravdu, v jednoduchosti je síla. Ale teď jsem někde četla, že jednoduchost je NUDNÁ. Zřejmě v dnešní době je mnohem více "populární" sofistikovanost..
Co se týče tvých předsevzetí, jsem nadšená tvou myšlenkou udělání provazu, chození spát dříve a výletu do Vietnamu! Jsem ráda, že ještě existují lidé, kteří si opravdu udělají na začátek nového roku plán a snaží se splnit svá předsevzetí. Já vím, že bych byla kvůli slibům více náchylnější je porušovat, než dodržovat, takže já bych neměla šanci. :-D
Doufám, že ta vietnamština by ti šla. Myslím (a doufám, že se neurazíš, protože to nemyslím vůbec zle), že ačkoliv se naučíš ta slova ve vietnamštině dobře, tak si nejsem jistá, jestli ti budou Vietnamci rozumět. Ty přízvuky jsou těžká věc a jen tak se je člověk nenaučí ani po deseti letech! Jazyk a slova znát můžeš, rozumět také, ale ty přízvuky se těžce učí. Pro ten musíš mít cit a já pevně věřím, že ten cit ty máš, když už vkládáš do toho takové snahy! :)

3 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 17:43 | Reagovat

Taky ti přeju šťastný nový rok... přes celé prázdniny jsem se dívala na tvůj blog a říkala si: ona už hogreta na ten svůj blog nechodí, že ho možná zruší? Naštěstí se tak nestalo :D
Předsevzetí jsou celkem zajímavá, obzvlášť ten provaz...
Zdravím

4 deceasedkitten deceasedkitten | Web | 6. ledna 2013 v 21:43 | Reagovat

Šťastný nový rok! :)
Dúfam, že sa ti všetky tie veci podaria splniť. Aj ja by som mala viac cvičiť na husle...
:D

5 Rose Rose | Web | 11. ledna 2013 v 20:57 | Reagovat

Tak přeju, ať se vším vydržíš po celý rok a do Vietnamu opravdu pojedeš :)

Já si předsevzetí ani moc nedávám.

6 Zmražená opice Zmražená opice | Web | 13. ledna 2013 v 17:04 | Reagovat

Tobě taky krásný nový rok :-) A ať se tí podaří dodržet všechna předsevzetí.
Já jsem si předsevzetí dávala naposledy tak před osmi lety, kdy jsem se (tři roky po sobě :D) chtěla naučit udělat placku - a nedodržela jsem to :D A tak už si předsevzetí nedávám.
Taková ošklivá pohádka, to už je profesionální deformace :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015