Jak si vydělat snadno a rychle

4. listopadu 2012 v 8:00 | hogreta |  Tipy
Peníze jsou v dnešním světě prostě potřeba. O prázdninách si většinou najdeme nějakou brigádu, ale jak si vydělat přes školní rok, kdy nemáme tolik času?

1. Prodej staré oblečení, staré věci a knihy
Vyřaď oblečení, které už nebudeš nosit. Samozřejmě musí být v dobrém stavu. Někdy se stane, že nějaký nevyhovující kousek dostaneme darem a nebo si omylem koupíme něco podobného 2x - tak proč by nám to mělo ležet ve skříni. To se týká nejen oblečení, ale také ostatních věcí, například knížek. Na internetu určitě najdeš, jaké second-handy, antikvariáty a bazary vykupují staré oblečení, knížky a jiné věci přímo ve tvém městě. Pokud máš čas, můžeš se danou věc pokusit prodat na Aukru nebo jinde na internetu. Tam je možnost, že ji prodáš za víc, ale zase tě to bude stát více úsilí a času, než kdybys je přinesla přímo někam, kde by ji vykoupili.

2. Daruj něco ze sebe
Třeba plasmu. Pokud je ti osmnáct, můžeš si jakousi symbolickou částu vydělat i tímto způsobem - a zároveň tím pomůžeš. Za jeden odběr většinou dostaneš 400Kč. Po odběru plazmy však musíš jíst hodně bílkovin, takže já pak většinou tak 200Kč z toho utratím za jídlo, a něco dám taky za dopravu do Plasmacentra.

Můžeš například prodat i své vlasy. Ne, nedělám si srandu, vlasy se opravdu vykupují - z něčeho se paruky nebo příčesky dělat musí. Pokud přemýšlíš, že po letech, kdy se chlubíš hárem až po zadek, radikálně změníš sestřih a zkusíš to s krátkými vlasy, byla by ohromná škoda tvé vlasy jednoduše vyhodit.


3. Reklama
Reklamu nikdo rád nemá, ale není reklama jako reklama. Nemáš nějaký prostor, který můžeš nabídnout k reklamě? Ať už se jedná o tvé internetové stránky a nebo třeba lak automobilu. Tato reklama se v poslední době hodně rozmáhá, protože peníze za pronájem plochy na autě často pokryje jeho provoz.

4. Uspořádej doučování, pomáhej spolužákům s jejich úkoly
Samozřejmě, že pokud to u vás ve škole funguje tak, že jednou pomůžeš ty a podruhé zase někdo jiný pomůže tobě, pak za to žádné peníze chtít nemůžeš. Stejně tak chtít peníze za nějakou drobnost není zrovna správný tah. Ale pokud máš pocit, že tě už ostatní úplně vyčerpávají, děláš jim projekty, scanuješ sešity, vypracováváš seminární práce - není to už trošku moc? Není hloupé je poprosit, zda by tvoje úsilí nemohli finančně odměnit. Na vysoké škole je to už docela běžná praxe, ani kuře zadarmo nehrabe. Pokud se jedná o nějakou větší práci, pak není blbé si o peníze říct ani na střední. Já třeba ve čtvrťáku seskenovala všechny sešity z češtiny a matematiky od prvnáku až po maturitu, a vypracovala jsem maturitní otázky. Vypálila to na CDčka - a spolužáci si to za nějaké tři stovky moc rádi koupili. A to přesto, že si to od sebe klidně mohli okopírovat. Věděli, kolik práce mi to dalo a také věděli, kolik času jim to ušetří, a tak jim peněz nebylo líto.

Pokud ti nějaký předmět opravdu jde a víš, že ostatní v něm tápou, můžeš uspořádat doučování. Když ti každý dá dvacku, tak je neubude - a ty si docela slušně vyděláš. Pokud ti jde nějaký cizý jazyk, můžeš doučovat z pohodlí domova přes Skype. A menší děti může doučovat skoro každý - a to nemusí mít v daném předmětu ani z daleka takový přehled.

5. Stipendia a příspěvky
Na vysokých školách většinou můžeš požádat o různé druhy stipendií, ať už jde o prospěchové, ubytovací nebo sociální. Některé školy poskytují i jiné, zvláštní stipendia, třeba za darování krve. Zjisti si, zda náhodou nesplňuješ podmínky pro nějaké stipendium, byla by škoda si tyto peníze nechat utéct. Možná máš právo i na jiné finanční příspěvky, jen o tom nejsi informovaná. Uč se a pokus se získat už zmíněné prospěchové stipendium. V některých oborech jsou to opravdu velké peníze.

6. Dělej, co umíš
Tolik let chodíš do umělecké školy, proč se o svůj talent nepodělit s malými dětmi? Ať už jde o hru na nějaký nástroj, kreslení nebo třeba tanec. Pokud se věnuješ nějakému sportu a už ti bylo 18 let, můžeš si udělat trenérskou licenci. Stejně tak si můžeš udělat licenci na lektorku zumby, spiningu, fit-boxu, ... Nadále se tak budeš zabývat tím, čím doposud, s tím rozdílem, že za to, že hodinu povedeš, dostaneš zaplaceno. Taková brigáda se dá bez problémů dělat i při škole.


Určitě je dalších tisíc způsobů, jak si ve školním roce přivydělat. Vydělala sis nějakým jednoduchým způsobem i ty? Poděl se o to v komentářích, budu vděčná za jakékoli další nápady:).
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bety Bety | Web | 4. listopadu 2012 v 8:29 | Reagovat

Velmi dobré tipy a moc pěkně napsaný článek. ;) Určitě z toho někdy něco zkusím. :-)

2 Cleo Cleo | Web | 4. listopadu 2012 v 8:51 | Reagovat

Zajímavé tipy :) Někdy vyzkouším :)

3 maryleen-style maryleen-style | Web | 4. listopadu 2012 v 9:36 | Reagovat

zatímco já  mám jedničky z angliny aniž nych se učila ale můj brácha s tím má problém.Mamka mi nabidla, že bych ho jednou týdně za 40Kč doučovala.Těch 40 kaček jsem přes týden utratila za doping (čokoláda) a jiné mlsky na které mám zrovna chuť.Každopádně jsem za to neutratila nic z kapesného a to mi zbylo :-)Jinak svých vlasů bych se nevzdala, držela bych je zuby nehty :-D A plazmu či krev bych taky nedala, bojím se jehel a pár korun mi za to nestojí, je tu sice ta pomoc bližnímu svému ale to už radši věnuju oblečení sociálné slabým.

4 Eli Eli | Web | 4. listopadu 2012 v 9:54 | Reagovat

Pěkné tipy na přivýdělek, my bez trvalé práce děkujeme. ;)
Pro mě osobně je nejvíc zásadní ten prodej oblečení. Mám toho tolik, co nenosím... A moc mě mrzí, že nemůžu darovat krev ani plazmu ze zdravotních důvodů. :( Chtěla bych totiž pomoci. Ale třeba to ještě zkusím.
Ostatní typy jsou taky zajímavé. Ale prodávat knihy? To bych nikdy neudělala. Ano, učebnice prodávám mladším ročníkům, protože je nepotřebuji, ale jinak? Moje moje moje knížečky. .)))

5 Mathie D. Mathie D. | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 10:47 | Reagovat

Dobré tipy.
Ja osobne by som s radosťou využila 1., ale mamina by ma zabila.
Ešte mi nie je osemnásť, takže nemôžem byť darkyňou, ale ak sa bude dať, v budúcnosti  by som to isto využila. A vlasy mi je dať ľúto dole, takže tie ešte ostanú.
O doučovaní som rozmýšľala, ale nechcem sa tváriť príliš chytro a brať za to peniaze. O štipendiu zatiaľ na základke musím len snívať, ale možno niekedy...
Nuž a v budúcnosti sa chcem určite venovať niečomu, čo dokážem, ale ešte uvidím ako...

6 Houp Houp | Web | 4. listopadu 2012 v 10:48 | Reagovat

Jo peníze, tak ty teď řeším docela ve velkém. Já se přihlásila na aukro, že zkusím prodat nějaké knížky a tak. I když nerada no. :-?  :-) Pak si hledám brigádu, ale moc nedoufám, že by to vyšlo. Ještě mám v záloze nějaké výtvory a tak. Ono je to opravdu dost těžké si něco v téhle době vydělat, ještě když některým není 18. Ale nejlepší je pořád vymýšlet něco nového a snažit se. :-)

7 Taychi Taychi | Web | 4. listopadu 2012 v 11:04 | Reagovat

Já občas pomáhám mámě v trafice, zvláště o víkendech, tak mám padesát korun na hodinu, což přes celý víkend činí 200 a ještě když se šéf smiluje a přihodí stovku aniž by o tom máma věděla, tak mám 300. Ale kvůli škole momentálně moc ne. No a přemýšlím, že bych mohla třeba dětem na sídlišti nabídnout doučko z češtiny.

8 marieke marieke | Web | 4. listopadu 2012 v 11:15 | Reagovat

Některé tipy jsou fajn, ale prodat vlasy? Nikdy. Ale to má asi každý jinak, já si na nich holt zakládám a miluju je. A na paruku pro někoho, kdo je to třeba po chemo, je to sice dobrý skutek, ale bála bych se, že je spíš pak bude nosit nějaká pipka jako příčesek, jak je to dneska v módě :-!
Plasmu bych taky nedala, skoro každý, koho znám a kdo daroval, říkal, že mu pak bylo hodně zle a zhoršila se mu i imunita.
A knížečky taky ne. Takže vlastně bych si nemohla přivydělat skoro ničím, asi jsem sobeček :-D

9 Verunka T. Verunka T. | Web | 4. listopadu 2012 v 11:47 | Reagovat

Moc pěkné tipy, myslím, že každý si určitě něco vybere. Já jsem se třeba nedávno zbavovala většiny svých plyšáků, aby mi nezabíraly místo v pokoji, protože jsem jich měla opravdu hodně. Ale já jsem je teda prostřednictvím rodičů rozdala mezi jejich známé a za to rodičové dostali nějakou čokoládu nebo víno. Čokoládu jsem zblajzla já :-D

10 Kelly Strawberry Kelly Strawberry | 4. listopadu 2012 v 11:52 | Reagovat

Ahojky, máš ráda soutěže? Stačí se registrovat pod tímto odkazem a můžeš vyhrát tablet, zrcadlovku a spoustu dalších cen. Můžu potvrdit že to funguje, doma už mám 16 GB flashdisk, dárkové poukazy a kosmetické sady  je to vážně super, nic to nestojí, můžeš jen získat :)
http://www.soutezplus.cz/s/sGpHXioE/

11 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 4. listopadu 2012 v 11:55 | Reagovat

Všechno to zní velmi dobře! Já si bohužel budu muset ještě pár let počkat. :D Ale nemohla bych třeba darovat - rozhodně ne krev a vlasy. :)

12 Megan Megan | 5. listopadu 2012 v 19:18 | Reagovat

Ahoj na internetu jsem hledala něco jak si vydělat doma i kdyby to mělo bejt jen pár stovek. A ejhle narazila jsem na slušnou věc nainstalujete si lištu do pc a stačí trávit pár hodin denně na internetu a peníze se načítají samy. Přes lištu kterou si nainstalujete projde až 100 reklam za hodinu. Takže žádné klikání a podobné věci. Stačí být jen na internetu, vše je bez poplatků takže za zkoušku nic nedáte, zrušit se to dá vždycky :). A záleží jen ná Vás kolik si budete chtít vydělat, pokud trávíte hodně času doma stačí zapnout pc najet na libovolnou internetovou stránku a jít koukat na tv nebo vařit :D. Doporučuji zkuste to :) http://www.revolucnireklama.cz/index.php?ido2=6626 (pokud by Vám blblo přihlášení do systému klikejte do zeleného okénka "přihlásit" uplně v pravo :))

13 Luna Luna | 7. listopadu 2012 v 15:30 | Reagovat

Ja asi zustanu u prodeje ruznych nepotrebnych veci :), u nas na skole se na doucovani a stipendia moc nehraje. Do plazmy bych nesla, pravidelne odbery zdravi rozhone neprospeji. Zrovna nedavno jsme se divily kamaradce, co na ne chodi kazdy tyden...

14 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 14. listopadu 2012 v 20:11 | Reagovat

Peněz, co si sám mladý člověk vydělá, si víc váží. Neutratí je tak snadno.

15 Nia Nia | Web | 17. listopadu 2012 v 14:22 | Reagovat

Super čánek. Já jsem nedávno objevila stránečku votocvohoz.cz :)

16 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 14:49 | Reagovat

moc hezký a pravdivý článek

17 dana dana | Web | 11. prosince 2012 v 18:56 | Reagovat

ja sem zkoušela rychle zbuhnout a našla jsem jenom tuto stránku http://hubnuti-rychle.cz/ neviš o něčem? :)

18 hogreta hogreta | E-mail | Web | 11. prosince 2012 v 19:49 | Reagovat

[17]: Sice moc nevím, co to má dělat s tímto článkem, ale už to, že se ta stránka jmenuje "hubnutí rychle", tak to asi nebude nic moc:/. Hubnout se musí především zdravě - a to zase tak rychle není. Ale je to dlouhodobé. Zkus tohle: http://www.stobklub.cz/sebekoucink/ - a víc si můžeš přečíst v tomhle mém článku:
http://hogreta.blog.cz/1107/hubnu-hubnes-hubneme-ale-zhubneme

19 Pipi Pipi | 26. prosince 2012 v 19:36 | Reagovat

Super tipy :) Chtěla bych jít darovat krev, ale zadarmo, o plazmě jsem zatím neuvažovala.

20 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 4. února 2013 v 14:06 | Reagovat

Tak stipendium je asi nejlepší no, ale vždycky se dá najít nějakou práci. Mimochodem víte že přes blog.cz se dá taky hezky vydělávat? :-) stačí když se vám ozve agentura a nabídne reklamu na blogu, a peníze to není málo :)

21 Tom Tom | E-mail | Web | 12. května 2013 v 1:24 | Reagovat

Zde naleznete skvělý způsob, jak vydělat pomoci blogu nebo webových stránek
osobně jsem na tom už několik stovek vydělal

http://jakvydelat.bloger.cz/Vydelek-pro-Webmastery-a-Blogery

22 hapipi4 hapipi4 | E-mail | Web | 4. října 2014 v 10:14 | Reagovat

Můžete se podívat na mojí stránku, kde ze zkušenosti píšu, jak si vydělat na internetu čtením mailů, a pravdu o klikačkách.
http://hapipi4.wix.com/vydelekzdomu

23 Landa Landa | Web | 20. května 2016 v 10:16 | Reagovat

Pokud chcete tip tak tady dostanete 500 Kc jen za registraci http://cfdbroker.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015