Listopad 2012

Zprávy z domova

30. listopadu 2012 v 22:15 | hogreta |  Z deníčku
... přesněji z mého domova. Asi jste si všimli, že jsem dlouho nic nenapsala. Má to hned několik důvodů.

Zaprvé: učím se jako blázen. Tedy ne, že bych se přímo učila (chápejte jako "učit se něco zpaměti"), ale vypracovávám všelijaké projekty, seminární práce, prezentace, počítám příklady, snažím se programovat a tak. Zápočtové týdny jsou tady, nic moc příjemného. Dnes jsem dodělala projekt do diskrétní matematiky, čímž mám zase o zápočet víc. Moje skóre: tři zápočty mám, čtyři čekají.

Zadruhé: nějak nemám inspiraci. Což mě docela děsí, protože když už mám čas psát, tak nemám o čem. Možná je to tím, že v poslední době nedělám nic jiného, než že se buď učím, nebo trénuju orientální tance (plesová sezóna se však naštěstí blíží o něco pomaleji než zkoušky), nebo hraju na housle a flétny (proboha, kdo vymyslel vánoční koncerty), nebo jsem na zumbě nebo na basketu (tak někdy se s holkama vidět musím)... No a když už pak mám volno, třeba jsem u přítele, tak si sednu k počítači - a nic. Prostě nic. Asi jsem nudný člověk, prostě nemám žádné náměty ke psaní. Všechno kolem mě je jenom jeden velký koloběh. Ale to si vůbec nestěžuju, aspoň v tom mám nějaký řád.

Zatřetí: píšu recenze pro Krásnou. A že jich mám hromadu ještě napsat. I když si všechno snažím zorganizovat, nějak se mi to vymyká z rukou. A přitom nejméně tři čtvrtiny z té hromady, co mám na stole, jsou knihy, které bych si vážně chtěla přečíst a vážně mě baví. Jenom mě nabaví číst ve dvě hodiny ráno (což je asi jediný čas, kdy mám čas). A tak mírně nestíhám.

Začtvrté: zaboha se mi nic nechce. Nejraději bych jen tak ležela a koukala do stropu, přísahám. Nebo si četla knížku. Heh.


A jak vy ve škole válčíte? Máte toho taky hodně? A taky se vám nechce tak strašně moc jako mi? :-D

Úvaha: multikulturalimus

18. listopadu 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Svět se pomalu, ale jistě, stává jednou velkou vesnicí bez hranic. Cestujeme, učíme se jazyky, obchodujeme se zahraničím, zakládáme všelijaké mezistátní úmluvy a unie. Proto se téma multikulturalismu stává čím dál tím víc aktuální. Ale jak to s ním vlastně je? Máme ho považovat za něco negativního nebo pozitivního? A jaká je podle mě jeho pozice do budoucna?


Páté výročí

8. listopadu 2012 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Ani nevím proč to tu píšu, asi mám nutkání se vám pochlubit. Dnes je to přesně pět let, co jsme se dali s přítelem dohromady. Těm, co se na náš vztah ze začátku dívali skepticky, mám chuť se vysmát do obličeje:-P. Jasně, pět let je v životě dospělého člověka úplné nic, ale uvědomte si, že pro mne to znamená téměř čtvrtinu života.

A co se za tu dobu stalo? Vychodila jsem celou střední školu, odmaturovala jsem a dostala se na vysokou. Ukončila první ročník na vysoké škole, ukončila druhý stupeň v základní umělecké škole ve hře na zobcové flétny a začala hrát na housle. Začala jsem tančit zumbu, orientální tance a opět jsem začala hrát basketbal. Přestěhovala se z paneláku do baráčku, tedy jsem dostala svůj VLASTNÍ pokoj (vlastní = bez bratra). Začala jsem se učit vietnamsky. Vyměnila okruh známých. Zhubla jsem deset kilo. Navštívila jsem Anglii, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Slovensko, Rakousko, Německo, Řecko, Chorvatsko a Maďarsko. Přestala jsem dělat kraviny. A začala psát blog.

Trochu moc změn? Co čekáte, období od šestnácti do jednadvaceti let bývá změn plné. A já můžu říct, že jsem si tím vším prošla s člověkem, kterého miluji. A jemu se povedlo se ze mě nezbláznit. Někdy mám víc štěstí než rozumu:).

Em yêu anh. Anh biết.

Jak si vydělat snadno a rychle

4. listopadu 2012 v 8:00 | hogreta |  Tipy
Peníze jsou v dnešním světě prostě potřeba. O prázdninách si většinou najdeme nějakou brigádu, ale jak si vydělat přes školní rok, kdy nemáme tolik času?

1. Prodej staré oblečení, staré věci a knihy
Vyřaď oblečení, které už nebudeš nosit. Samozřejmě musí být v dobrém stavu. Někdy se stane, že nějaký nevyhovující kousek dostaneme darem a nebo si omylem koupíme něco podobného 2x - tak proč by nám to mělo ležet ve skříni. To se týká nejen oblečení, ale také ostatních věcí, například knížek. Na internetu určitě najdeš, jaké second-handy, antikvariáty a bazary vykupují staré oblečení, knížky a jiné věci přímo ve tvém městě. Pokud máš čas, můžeš se danou věc pokusit prodat na Aukru nebo jinde na internetu. Tam je možnost, že ji prodáš za víc, ale zase tě to bude stát více úsilí a času, než kdybys je přinesla přímo někam, kde by ji vykoupili.

2. Daruj něco ze sebe
Třeba plasmu. Pokud je ti osmnáct, můžeš si jakousi symbolickou částu vydělat i tímto způsobem - a zároveň tím pomůžeš. Za jeden odběr většinou dostaneš 400Kč. Po odběru plazmy však musíš jíst hodně bílkovin, takže já pak většinou tak 200Kč z toho utratím za jídlo, a něco dám taky za dopravu do Plasmacentra.

Můžeš například prodat i své vlasy. Ne, nedělám si srandu, vlasy se opravdu vykupují - z něčeho se paruky nebo příčesky dělat musí. Pokud přemýšlíš, že po letech, kdy se chlubíš hárem až po zadek, radikálně změníš sestřih a zkusíš to s krátkými vlasy, byla by ohromná škoda tvé vlasy jednoduše vyhodit.


Nově i na facebooku

1. listopadu 2012 v 8:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Doba se mění a kdo nemá facebook, jakoby nebyl... Nene, dělám si legraci:). Nicméně - založila jsem svému blogu facebook. Ne proto, že bych si myslela, že bez toho nemůže fungovat, ale přišlo mi fajn, kdyby moji věrní čtenáři mohli mít jakýsi prostor, kde by se na mě a na můj blog mohli ptát, kde by se dozvěděli něco víc a taky kde by odkaz na mé články našli jako první. A to nejen odkazy na články přímo na blogu, ale třeba i na Krásné.cz nebo jiných webech. Osobní facebook nikomu nedávám, mám tam jen rodinu, blízké přátele a pár bývalých spolužáků, takže jsem nyní chtěla těm, co po mě chtěli facebook, vyhovět alespoň takhle.

Tak co vy na to:)?

Zde je odkaz na nově zřízený facebookový profil: http://www.facebook.com/hogreta.

Těším se na vás:).
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015