Říjen 2012

Věkové rozdíly

30. října 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Věkové rozdíly mezi partnery je ze všech stran omílané téma. Co se ještě "dá" a co už je "trochu moc"? Může to ve vztahu, kde jsou partneři od sebe věkově vzdálení, fungovat? Co si o tom myslím já?

Myslím, že v tomhle hodně záleží na tom, jak staří tito dva lidé jsou. Když mezi sebou mají věkový rozdíl deset let, ale jsou oba dospělí, člověk se nad tím ani nepozastavuje. Když ještě jeden z partnerů není dospělý, ale je mu alespoň patnáct, tak nad tím možná zakroutíme hlavou, ale také to respektujeme. Ale kdyby si spolu začali dvanáctiletá dívka s dvaadvacetiletým klukem, pak už to většinou vnímáme negativně. Ale proč? To je ta hranice patnácti, respektive osmnácti let tak podstatná?


Člověk online-hry-hrající

21. října 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Jedná se o zvláštní druh člověka, z 99% procent muže, který se řídí úplně jinými biorytmy a jinými životními cykly. Pokud se vám stane, že se TOHLETO COSI ocitne u vás doma, je dobré vědět, jak to poznat a jak se k tomu chovat.

Pokud se rozhodnete si člověka online-hry-hrajícího pořídíte, neděste se, pokud zjistíte, že má nastavený budík na tři ráno. Není to znak pomatení, to jen proběhne nějaký důležitý match. Online hry, jak už název napovídá, běží "imrvére", člověk online-hry-hrající nesmí tedy nic prošvihnout. Pokud si najde i podobné přátele, je možné, že společně budou pracovat na směny, aby se trochu vyspali. Člověk online-hry-hrající ale moc spánku nepotřebuje, zvláště pak v noci ne. Pokud ho přistihnete, že spí, mnohem pravděpodobněji to bude přes den.

Pokud je člověk online-hry-hrající právě v akci, musíte přepnout na primitivní druh komunikace. Váš protějšek totiž nyní odchytává pouze dvě první a dvě poslední slova ve vašem monologu, navíc pokud ty první dvě slova nebudou pro něho nijak zvlášť zajímavá, do tří vteřin je zapomene. Pokud mu tedy řeknete: "Poslyš miláčku, vím, že teď máš asi hodně práce, ale v kuchyni praskla voda, už půl hodiny se tu pitomou trubku snažím něčím ucpat, ale nefunguje to, pravděpodobně vytopíme celý barák, tak už by si konečně mohl vstát od toho počítače a něco s tím udělat, začínám přemýšlet nad tím, že ti ten krám vyhodím z okna, pokud budeš nadále dělat, že je všechno vpohodě," slyší jen "Všechno vpohodě". Správně tedy musíte říct: "Praskla voda". Počkat na odpověď. "Vytopíme barák". Počkat na reakci.

Dalším důležtým bodem je NEDRCAT. Obcházejte svou partnerskou jednotku véélkým obloukem. Má citlivost myši nastavenou tak, že kdybyste do něho jen trošku šťouchli, pak kurzor pravděpodobně rozbije monitor, přeletí pokoj a vypadne z okna. Pokud se nechcete zpovídat z hříchu (váš miláček to nazve "ty jsi mě zabila"), dejte si pozor. A ano - kurzor je ta malá šipečka.

Gymnázium je na nic?

8. října 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Občas navštěvuji blogy mladších slečen a zjistila jsem, že docela velká skupina z nich (zvláště pak ta "strašně dospělá" a "strašně zkušená" skupina) propaguje názor, že být na gymnáziu je na nic. A že jsou gympláci úplně nepoužitelní a že být absolventem gymnázia je vlastně skoro ostuda. A ostatní holky, které tyhle pindy poslouchají, mají pocit, že si gymnáziem zničí život. Docela mě tenhle názor vyděsil. Jsem vlastně úplně na nic.


Ochutnejte ostropestřec

2. října 2012 v 17:00 | hogreta |  Tipy
Při pohledu na tuhle kytičku většinu lidí napadne, že se jedná o obyčejný bodlák. Jen málokdo ví, jak zázračná rostlinka to je a na co by se tak dala použít.
Ostropestřec je asi dvoumetrová bodlákovitá rostlina, ale nás budou zajímat především její semínka. Ty se dají koupit skoro v každé prodejně čajů, v prodejnách sušených plodů a na internetu určitě také. Už v dávných dobách byl používán všelijakými léčiteli, největšímu "boomu" se těšil v šestnáctém století. Tehdy se používal snad úplně na všechno, na co se však používá dnes?
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015