Mladší nebo starší?

7. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Často mi píšete, že vypadám mladší, než jsem. Tedy ti slušnější napíšou, že vypadám mladší, ti méně slušnější se mi vysmějou, že vypadám na třináct a že bych s tím měla něco dělat. Rozhodla jsem se tedy zamyslet nad tím, zda náhodou není výhodnější vypadat na míň.
Vzpomínám si, že když mi bylo dvanáct, tak já i všechny mé vrstevnice jsme se hnaly za tím, abychom vypadaly alespoň na patnáct - prostě už jako "velké holky". Která z nás by v té době přiznala, že si ještě hraje s panenkami? Která z nás by v té době přiznala, že se každý večer v posteli tiskne k chlupatému medvědovi? Žádná. Zvláštní ale je, že od tohoto hnaní se za tím, ať vypadáme co nejstarší, každá opustíme. Možná ne v osmnácti, možná ne v dvaceti pěti, ale na sto procent budeme všechny v třiceti pěti raději tvrdit, že slavíme teprve třicítku. Bohužel těm, které si v mládí zničily pleť tím, že se hnaly za stářím, to nikdo věřit nebude. A proč vlastně v dospělosti spousta žen chce vypadat mladší? Stárnout totiž - jak bych to řekla - není v dnešní době a v naší společnosti in.


Když si zavzpomínám na to, jak jsem vypadala v jedenácti letech a jak vypadají dnešní jedenáctky, tak musím konstatovat, že jako národ jsme znatelně zestárli. My se ještě v deváté třídě (mě bylo v deváté třídě patnáct let) nesměly malovat, protože jinak by nastoupila naše zástupkyně ředitele a vydrhla by nám na záchodě obličej mýdlem. Ty odvážnější z nás se malovaly, ale tak, aby to nebylo moc poznat - to se ještě v deváté třídě jakštakš tolerovalo. Když ale na území základní školy vstoupila žačka s výraznými očními linkami a make-upem, měla smůlu. Tehdy jsme nadávaly a braly jsme to jako jakési "omezování osobní svobody". Nyní si říkám, že to asi bylo dobře. Byly jsme děti, nebyl žádný důvod, proč bychom měly vypadat "sexy". Ještě jsme neměly nikoho přitahovat. A dnes se malují děvčata už v páté třídě.

Když už jsme u toho - to by mě zajímalo, proč se malují. Mám bráchu v páté třídě. Kluci tohoto věku jsou ještě naprostá jelita. Brácha stěží dokáže říct, jak se která spolužačka jmenuje. Není schopen si sám rozhodnout, co si ráno vezme na sebe, protože ho takové věci ještě nezajímají - natož aby ho zajímalo, co má na sobě jaká spolužačka. Jeho největší problém je, když se mu nepodaří dát ve florbalu gól z jasné šance a nebo když ho nemůžu pustit na počítač, aby si zahrál FIFU 2011. To mi teda vysvětlete, na co se holky v jeho třídě malují. Pro koho? Pro šesťáky?

Přijde mi to zbytečné. Přijde mi zbytečné, jak se všichni ženou za tím, aby vypadali starší. Pak se objeví někdo jako já - a je pak jasné, že vypadá na míň. A je jasné, proč vypadá na míň. Když si zvykneme na to, že dvanáctiletá dívka vypadá na šestnáct, patnáctiletá na dvacet a dvacetiletá na pětadvacet, tak je jasné, že se nám "tabulky", podle kterých rolišujeme věk, někam posunou. Alisa to v komentářích krásně shrnula: "Áno, keby sme sa všetci prestali maľovať, ľudstvo by výrazne omladlo".

Je výhodnější vypadat mladší. Nestydím se za to. Ani nevíte, kolik mají mladší výhod. Ségra, když čekala druhé dítě, stále chodila na kopaliště za dětské s tím, že jí je patnáct. A navíc - udělat se make-upem a líčidly staší není až takový problém. Udělat se mladší, to už problém poměrně je. Takže toho využívám. Když jdu jen tak ven, neničím si pleť všemi těmi serepetičkami, kterých mají už i čtrnáctileté plné šuplíky. Stačí mi denní krém. Neničím si vlasy žehličkou ani kulmou, nechávám jim takový tvar, který samy chtějí. Když jdu do školy, nikoho nemusím zajímat, proto se také nemaluji - maximálně tak řasenku. A když se moje pleť rozhodne, že se bude chovat jako patnáctiletá, tak možná nějaký korektor nebo aknecolor. Vždyť to stačí. Až půjdu na zkoušku, tak ze sebe snadno udělám mladou dámu. Vždyť zacházet s malovátky už dnes umí i dvanáctileté, tak proč by ne já. Hodím na sebe společenské kalhoty, sáčko, nasadím si obličej, který vlastně ani není můj - a je to. Rázem už nevypadám na třináct, ale alespoň na sedmnáct:-D. Není důvod to ale dělat často. Lidé by si na mě zvykli, když jsem namalovaná - a pak už bych se musela malovat pořád, protože bez toho bych jim připadala šeredná. Takhle je to ale nijak nezaráží.

Ukážu vám několik svých fotek. Na té první jsem nenamalovaná. Takhle chodím ven, do přírody, někdy i do školy. Podle vašeho odhadu - dobře, třináct let.
Na druhé fotce jsem lehce nalíčená.
Tuto fotografii jsem vyfotila dnes. Byla jsem s mamkou nakupovat a potom jsem přemýšlela, o čem že napíšu článek. Tak jsem si oblékla to, co jsem si zrovna koupila a bez nějakých větších úprav se vyfotila.
A tohle je fotka vyfocená profesionální fotografkou poté, co mě nalíčila profesionální vizážistka. Hrozně jsem ji prosila, ať mě nalíčí jen lehce, že se normálně nemaluji a že by to byl pro všechny hrozný šok - a že by mě pravděpodobně ani nikdo nepoznal. Vyhověla mi.

Upozorňuji, že ani jedna z fotografií není upravená. Ani ta poslední - toto je předběžná fotka zaslaná ještě před úpravou.


A teď mi upřímě řekněte - není fajn, když se člověk může rozhodnout, na kolik bude vypadat? :)


PS: Kdyby vás opravdu zajímalo, jak jsem teda vypadala jako třináctiletá, tak se podívejte na úvodní fotku článku. Teď už vidíte, že jsem za těch osm let opravdu aspoň trošku zestárla, ne? :)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luna Luna | 7. června 2012 v 11:34 | Reagovat

Já to mám docela podobně. Jestli se dobře pamatuju, tak jsem o měsíc mladší než ty. Ségra je ode mně o šet let. A už tak pět let jí lidé považují za tu starší, minimálně nás tipují na stejný věk. A to se nelíčí. S ní je to zase jiný příběh.

Mě osobně to, že vypadám mladší netrápilo. Zvlášť potom, co je člověk doopravdy plnoletý to má jen výhody. Třeba to opravdu vydrží až do vyššího věku.

Ale člověk se pobaví. Kupříkladu minulý měsíc, když jsem šla strejdovi koupit cigarety do trafiky, ze které si je obstarávají všichni školáci, tak jsem je nedostali s tím, že mi 18 ještě určitě nebylo.

Tak vydrž a za pár let budeš lidem, kteří tě budou legitimovat kvůli mladému vzhledu vyrážet dech titulem Ing. :)

2 Smile-sany Smile-sany | Web | 7. června 2012 v 13:41 | Reagovat

ahojky,nezapomen poslat fotku do fotografické souteze más na to cas do 11.6 ! :) :-D  :-D

3 Pralinka Pralinka | Web | 7. června 2012 v 16:51 | Reagovat

Dneska je to velmi těžké.Nedokážeš přesně určit věk nebo věkovou kategorii.
Ty třináctileté slečny vypadají na dvacet,proto si asi většina myslí,že jsi mladší.
No a já a líčidla.No to je jeden velký boj.V osmičce jsem si začala občas dávat řasenku.V prosinci 2011 jsem přidala tužku a to je všechno.Stejně ani většina lidí nepozná,že mám řesnku s tužku :DAle tak,abych měla alespoň nějakou šanci na gymplu plném líčidel,značek a dokonalosti :)

4 Klára -> Svět tvoření Klára -> Svět tvoření | E-mail | Web | 7. června 2012 v 18:34 | Reagovat

Já jakožto třínáctiletá (skoro čtrnáctiletá) se nemaluji. Tedy teď ne. Asi před rokem jsem měla období, že jsem se začla strašně malovat. Stíny, tužka řasenka a občas i make-up. Časem se ke mě doneslo, že chodím zmalovaná jak obrázek. Dost mě to mrzelo, kort od druhé nej kámošky a tak jsem se na to vykašlala. Všechny šminky jsem dala do krabice, zalepila a uklidila dozadu d skříně. Teď občas použiju řasenku a lesk a jsem takto spokojená. Žádný extra dlouhý řasy, ani tuny makeupe. Jsem takto spokojená ;)

5 Dragell Dragell | Web | 8. června 2012 v 13:25 | Reagovat

Taktéž vypadám jako svoje mladší verze, ve 20ti jsem se dostala na koupák jako dítě do 15ti let (že bych to z hecu zkusila i letos? :)) a vůbec mě to neštve, ať si lidé okolo myslí své :)
Když se cítím dobře, chci se někde předvést nebo jdu do divadla, tak se nalíčím (a hned vypadám starší), ale dělat to denně nemám zapotřebí. Sice mě máma pořád honí, ať si alespoň namaluji řasy a obočí, ale být sama sebou mezi všemi těmi zmalovanými lidmy je fajn pocit :)

6 fall fall | Web | 9. června 2012 v 16:01 | Reagovat

v obličeji se promítá aktuální pocit celého člověka. :)
Buď ráda, že vypadáš stále tak svěže!

7 Šeříková Šeříková | Web | 9. června 2012 v 20:02 | Reagovat

A takhle TI to moc sluší, vypadáš jako studánková víla. Co je krásného na dospělosti? To, že nepomíjí? Nádhera dětství pramení právě z pomíjivosti.. :)

Jestli toužíme po zlatavém melíru, postačí paprsky, jestli po líčidlech, postačí stín z poledního paprsku, jestli chceme být krásné - postačí se usmívat. :)

8 Kateřina Černá Kateřina Černá | E-mail | Web | 11. června 2012 v 0:46 | Reagovat

Je mi 13 a maluju se. Jednou jsem začala a nemůžu přestat, protože si bez toho připadám šerednější. Samozřejmě, občas zamaskovat nedokonalost je ok, ale pak se nedokonalostí stává pomalu všechno...
Hrozně bych se chtěla přestat malovat.
A ty, vypadáš pořád hezky, akorát prostě někdy opravdu starší a někdy mladší.

Krásný článek, napřed jsem se zarazila nad jeho délkou, ale začala jsem číst a protože mě zaujal, dočetla jsem do konce. :)

9 Ela Ela | Web | 11. června 2012 v 9:06 | Reagovat

A však je jedno, jestli vypadáš na 13, pokud ti to nevadí. To já se spíše děsím dnešních zmalovaných slečinek, a bohužel i panáčků. Ano, není na závadu vypadat mladší. Ovšem pokud člověk dvakrát za večer ukazuje občanku, rozmyslí si, jestli ji bude ukazovat potřetí.
K mému malování se. Ano, maluju si oči. Tužka, stíny, řasenka, možná občas korektor, když mám nechutné kruhy pod očima. Ale je to prakticky otázka dvou minut, možná méně (dobře, čtyř, když počítám i čekací čas, než si nasadím brýle). Nedělám to pro to, abych byla sexy, přitažlivá... Ale spíš si bez těch namalovaných očí připadám nahá a zranitelná. (Jo, je to divný, přiznávám.)

10 Ophelia Ophelia | Web | 11. června 2012 v 11:47 | Reagovat

Super článek! Moc se mi líbí tvůj názor, konečně někdo, kdo má stejný názor jako já. Navíc si myslím, že ti ani malování nesluší, vypadáš mnohem krásněji bez šminek, tak víc přirozeně (samozřejmě). Je mi patnáct a taky se nemaluju, někdy dřív jsem si dávala řasenku, ale i od té jsem upustila.

11 M. M. | 11. června 2012 v 15:39 | Reagovat

Abych byla upřímná.. je mi 13 let, a maluji se od cca poloviny 6 třídy. Dřív jsem používala jen řasenku, teď už je to horší. Používám řasenku, tužku na oči a make-up.. a přiznám že nenamalovaná už bych nikam nešla. Je to tím že mě trápí akné a bez make-upu vypadám děsně.. závidím Ti, že se nemaluješ. Až mě přestane trápit akné, make-up vynechám úplně :)

12 levander levander | Web | 11. června 2012 v 15:44 | Reagovat

V patnácti letech už mi to přijde trochu přehnané, přece jen už jste byly skoro dospělé, ale to, že jsou jedenáctileté holčičky zmalované až běda, rovněž neschvaluji. Já osobně ráno olíznu tužku na oči, trochu si s ní přejedu řasy a vezmu si lesk, toť vše :) Přiznávám, že je to divný, ale já bych víc nestihla.

13 Keneu Keneu | Web | 11. června 2012 v 22:15 | Reagovat

na střední jsem se malovala výjimečně, teď se nemaluju vůbec (řasenka mi vadí na oči a patlat se s něčím dalším nestíhám, resp. se mi nechce)
mladistvý vzhled závidím, můj zevnějšek stárne "geometrickou řadou" ( ve 13 jsem vypadala na 15, dnes ve 22 spíš na 30)
článek je zajímavý, fajn je fotodokumentace :-)

14 Mia Mia | 14. června 2012 v 13:52 | Reagovat

V 16 mi hádali 21:) a ve dvaceti 14 :) přestala jsem se tolik malovat a barvit. Kdo je hezký od přírody, tomu ani líčidla nesluší a takový případ jsi ty. :)

15 LadyChristin LadyChristin | Web | 19. června 2012 v 17:08 | Reagovat

[11]: Já mám taky akné a jestli ti můžu poradit, make-up vynech i teď. Věř mi, že pleť se ti zahojí mnohe rychleji, než když ji budeš dusit. Chodila jsem s tím na kožní (dřív jsem také používala make-up) a doktorka mi poprvé, co jsem vstoupila do ordinace, narovinu řekla, že to mám hodit do koše. Začátky vůbec nebyly přijemné, jsem labilní tvor a jedovatých narážek bylo hodně. Ale měla pravdu. Teď je to mnohem lepší než předtím. Zkus to. ;-)

16 hogreta hogreta | E-mail | Web | 19. června 2012 v 17:15 | Reagovat

[11]: Pokud makeup nechceš vynechat úplně, zkus ho alespoň vyměnit za aknecolor. Koupíš ho v lékárně (ve dvou barvách - já používám light), dá se s ním lecos zamaskovat a na rozdíl od makeupu pleť nezatěžuje, neucpává póry a dokonce pupínky léčí. Jinak souhlasím s [15]: :)

17 Fée Fée | Web | 20. června 2012 v 14:09 | Reagovat

Mně je 18. Nemaluji se, maximálně řasenka, když jdu do společnosti tak i třeba tužka na oči nebo decentní světlé stíny. Na rty používám balzámy a nebo maximálně lesk.
Přesto mi v 15 hádali 19 a o rok později si bratrova učitelka angličtiny myslela, že jsem jeho matka (je o 10 let mladší) :-D

V pravdě ti mladistvý vzhled závidím. Jsi moc hezká, přirozenou cestou :-)
Nedivím se, že se nemaluješ, neb vypadáš krásněji nenalíčená :-)

18 Adellin Adellin | Web | 21. června 2012 v 18:06 | Reagovat

Skvělý článek :-) Já prý vypadám starší, jsem hodně vysoká, někdy mi nechtějí lidi, co mě neznají věřit, v jaké jsem třídě :-D Přitom se ani moc nemaluju, jenom trošku řasenku....No, nevím :-D
Vypadáš na méně, než na 20. Ale zase je to lepší, než vypadat na víc. Když vidím ty 15leté holky, jak jsou zmalované jak nechci říct co, tak si říkám Omg :D Rozhodně je lepší, jak jsi přirozená, než ty děsné makeupy, stíny a nevím co.. :-x :-)

19 Sandrella Sandrella | Web | 21. června 2012 v 18:54 | Reagovat

Krásný fotky! Hlavně ta poslední :) a jinak mám na to stejný názor..viz jsi se mohla dočíst u mě na blogu :)

20 Tlapka Tlapka | Web | 22. června 2012 v 22:17 | Reagovat

Ty poslední dvě fotky jsou moc hezké.
Mně bude dvacet v srpnu a taky se prakticky nelíčím. Jen občas řasenku. Vlasy si většinou jen rozčešu a nechám rozpuštěné. A už od dvanácti vypadám prakticky stejně, jen mám delší vlasy.
Když jsme se letos fotili na tablo a pak jsem ukazovala fotky doma, zrovna přišel strejda, koukl mi přes rameno a: jé, kdo to je? :-D Podrobila jsem ho psychoanalýze a srandu si nedělal, fakt mě nepoznal. O_O

21 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 25. června 2012 v 19:22 | Reagovat

Naposledy jsem byla nalíčená někdy v páté třídě, když jsme se na kamarádčině oslavě schválně hrozně zmalovaly a nakonec si nakreslily i monokly :D
Před několika týdny jsem byla na rovnátkách (teprve mi je budou nasazovat), a zubař mi říkal, jak teď bude nějaký čas trvat, než mi je nandají, pak je budu několik let nosit, a pak mi ještě dají nějaký drátek a ten taky po pár letech budu moct sundat, ale to prý už budu skoro plnoletá a budu se moct rozhodnout sama, jestli hoc hci sundat nebo ne. Na to jsem mu odvětila, že mi bude 18 za pár dnů, tak jestli by mi do té doby stihl srovnat zuby, tak by byl fakt génius :) Vypadalo to, že mě tipoval tak na třináct :D Ale nevím, jestli to bylo tím, že 13 je průměrný věk jeho klientely nebo vypadám vážně o tolik mladší.
Nejvíc mě ale pobavilo, když jsem někdy v 11ti letech byla s tátou v restauraci a číšnice se nás na konci zeptala, jestli "to budete s přítelkyní platit dohromady nebo zvlášť". Ta číšnice musela být asi slepá, vždyť i teď vypadám mladší než jsem, natož pak v jedenácti! :D

22 Stellαr Opheliα Stellαr Opheliα | Web | 27. června 2012 v 14:51 | Reagovat

Vcelku s tebou souhlasím, máš pravdu. Je to smutné, když vidím šesťačky se slepenými řasami do žmolků a prostě.. vypadají hrozně. Některé vypadají tak kouzelně bez make-upu, ale stejně se malují. Já jsem se třeba nemalovala do devítky, což je v dnešní době už celkem i ojedinělejší. V devítce jsem si dělala řasenku a od středí jsem si dělala černý linky na víčku oka a tak. Ale já to rozhodně nedělám abych vypadala starší. To mě upřímně ani jednou nenapadlo. Vím, že vypadám na svůj věk. Bohužel. Bohudík. Nevím. Spíš mi jde o to, že bez make-upu mám třeba nevýrazné oči, nebo prostě vypadám "vyblitě". Ono mi to možná přijde až teď ale mám prostě určité partie v obličeji, na které nesmím upozorňovat, nechci, a tak je lepší stáhnout pozornost třeba na ty oči a podobně. :)

23 diario-misterioso diario-misterioso | 2. července 2012 v 14:26 | Reagovat

A čo ak sa nemaľujem, preto aby som vyzerala staršie? :) Keď si dám make-up a špirálu, cítim sa krajšie a sebavedomejšie :) V dnešnej dobe mi to príde prirodzené ako spodné prádlo...

24 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 5. července 2012 v 19:43 | Reagovat

Já myslím, že v té páté, šesté třídě je to ještě pořád taková dětská hra na dospělé. Ve čtvrté třídě jsem mamce ukradla modré stíny a tvářenku a namalovala jsem se na záchodě. samozřejmě mi na to rychle přišla a bylo po malování. :D

Mám patnáct a maluju se hlavně proto, že mě to baví. Taky vypadám na míň, teda aspoň je mi to tvrzeno. Stejně jako ty, zamýšlela jsem se nad tím, co na tom vlastmně je, snažit se napodobovat dospělé, už už jimi být, těšit se jak blázen na číslo 18 (teda, od jisté doby je to moje šťastné číslo, ale že bych se těšila na ten věk, to ne). Nejradši bych se zastavila v čase. za pár let si už nebudu moct vzít do školy elfí uši, ani se do práce oblékat tak, jako se oblékám teď.

25 Áďa Áďa | 5. července 2012 v 22:19 | Reagovat

Ahoj Horget,na té 2.fotce ti to strašně moc sluší,,a vždyť za to ani nemůžeš..a není to jedno..? že vypadaš na mladší..? ;) Vlastně jinak ti to sluší nejvíce na všech fotkách..Ale hoodně se mi líbí ta 2. a poslení..;)

26 Lennroe Lennroe | Web | 8. července 2012 v 16:16 | Reagovat

Já se třeba nemaluju, protože příteli se to nelíbí a taky jsem na to trochu líná. O to víc pak okolí překvapím, když se trochu nalíčím. Já na svůj věk většinou vypadám, a to hlavně kvůli brýlím. Když si je sundám hned jsem zase o dost mladší. Ale mě to nikdy zvlášť netrápilo, jedině, když jsem potřebovala očůrat revizora, aby mi uvěřil, že mi ještě fakt nebylo patnáct a proto mám poloviční lístek. Sundat brýle udělat culíčky a šlo to. Nějak mi nikdy nevadil můj věk, vždycky se mi líbil, ten který jsem právě žila. Když mi bylo deset, chtěla jsem zůstat desetiletá, když třináct byla jsem z toho hrozně nadšená, pak sedmnáct, teď osmnáct, bezvadná věc. Dokonce si pamatuju, že i když mi byly čtyři tak jsem chtěla, aby mi byly pořád čtyři.

27 Kája Kája | Web | 24. září 2012 v 21:06 | Reagovat

Já prý vypadám na jedenáct.

28 Julcha Julcha | Web | 20. prosince 2012 v 20:46 | Reagovat

Vlastně kluci i holky asi vypadají na svůj věk stejně - jen holky se můžou malovat, tak se o nich říká, že prý "dospívají dřív než kluci". Jenže je to jen a jen o make-upu. Vlastně si z toho můžu udělat legraci. Jednoho dne si vezmu linky na oči, ale nedám si je na oči. Nakreslím si vrásky. To by mohlo pomoct o dost líp než na očích, že? :D

29 Já | Web | 11. února 2013 v 11:53 | Reagovat

Já prý vypadám tak nějak na svůj věk (15). Ale říkají mi, že obličej (a to nenamalovaný, prosím!) by mohl být klidně i nějaké dvacetileté, ale když se to spojí s mou vyhublou postavou, je z toho těch patnáct. Ale je to fajn.

30 zas-ja zas-ja | Web | 23. dubna 2013 v 18:07 | Reagovat

Moje sestřenice je v páté třídě a vždycky si stěžuje, že ostatní holky jsou každou přestávku na záchodech a tam používají make-up (nejvtipnější je, že ona to říká, jak se to čte, ne jako mejkap :DD). Ona do školy vláčí takové ty Pet Shopy (tak nějak se to jmenuje) a hraje si s ní jenom její kámoška, ostatní o to nemají zájem.
Je to neuvěřitelné..
Když si s ní hraju já, tak mám skvělej pocit. Vrátím se do dětských let a na chvilku už nejsem patnáctky, ale malá holka. Je to prima :))
..
Je pravda, že vypadáš o hodně mladší, tipovala bych tě asi na tu třináctku. Ale máš jednu velkou výhodu (jak jsi sama psala) - ve stáří budeš vypadat mladší a každá babča ti to bude závidět :D

31 Ell Jones Ell Jones | Web | 14. května 2013 v 15:40 | Reagovat

Já nosím brýle a s nimi vypadám starší. A když si je sundám, všichni zírají. Vypadám o několik let mladší než mi je ve skutečnosti. Kdo vypadá mladší, měl by být rád. Vždy se můžeš vzhledově udělat starší, ale mladší jen těžko. Tohle je super článek, suprově píšeš.

32 Katka Katka | Web | 31. května 2013 v 17:02 | Reagovat

[31]: "Vždy se můžeš vzhledově udělat starší..." S tím souhlasím. Hezký článek, k zamyšlení. I když už jsem ve věku, kdy se decentnější líčení "dá tolerovat", nějak na to nejsem... Jednak se nijak zvlášť nelíčí ani žádná moje kamarádka, jednak to ani moc neumím... tudíž by to vypadalo všelijak :D :)
Fotky jsou hezké. Myslím, že by sis měla vážit toho, jaká jsi. Navenek i uvnitř :)

33 eL eL | 22. července 2013 v 20:19 | Reagovat

Hogreto- díky za Tebe! Díky že má někdo stejný názor jako já. Občas si přijdu jako naprostej mimoň z jiný planety. Je mi 16 a malování mě jaksi zatím vůbec nepohltilo. Maluji asi tak jako ty. Když jsem doma tak vůbec ( pro koho? pro psa se kterým chodím přes louku k lesu?), do školy jen někdy- tam jenom zírám na svý spolužačky :D Mám jednu spolužačku a ta je tím šminkováním tak posedlá že ráno přijde nalíčená z domu a pak si to FAKT NEKECÁM každou hodinu za penálem při zrcátku přepatlává - no jasně co kdyby náhodou že?, což se dá shrnout jedním slovem PANE BOŽE! :) pak mám další spolužačku a ta si každý den patlá tolik patlátek na ksicht, že vypadá jak z reklamy - slečna dokonalost sama :) mimochodem nevyjde ven bez červených tváří - super bezva bomba cool - hurá za marfuškou do mrazíka :) Jo tak jsem si ještě vzpoměla, jak jsi tady psala o těch páťačkách - nedávno jsem stála odpolko na nádraží a čekala na autobus no a přišla holčina odhadem tak na těch maximálně 13 let a byla bazvadně namalovaná :D Makeupu tolik, že to vypadalo jak když si vzala gumovou masku a dokonce měla makeup i přes pusu - zmakeupované rty - taky moc hezký :)Řeknu Ti, to se člověk fakt bojí co po opuštění domu všechno potká. No, pokud sis tento můj názor přečetla,tak díky.....Ahoj, eL :-)

34 Míša Míša | Web | 20. srpna 2013 v 16:02 | Reagovat

Je spousta holek, které se nemalují. A ono je to vlastně i pohodlnější. Nemusíš se bát si protřít oči, aby sis náhodou nerozmazala stíny a řasenku... A tak dále. Dneska jsem potkala holku, která měla tolik make-upu, že jsem si začala představovat, jak asi vypadá "v civilu" :D  Já si dávám jen řasenku a lesk/rtěnku, výjimečně stíny. Nemám potřebu být zmalovaná jak nějaká lehká holka. Když nejsem namalovaná (někdy i když jsem) mi lidi taky říkají, že vypadám mladší než jsem. A některým zase připadám starší, to je věc názoru. :D Ale myslím si, že ty jsi hezká i bez šminek, kdyby ses nějak hodně malovala, už bys nebyla tak přirozeně hezká. :-)
Jinak je to moc hezký a hlavně pravdivý článek.. :-)

35 Rose Violent Rose Violent | Web | 24. srpna 2013 v 22:05 | Reagovat

My jsme se s holkama malovaly snad už pd druhé třídy. Ne každý den, ale třeba na diskotéce na ŠvP kvůli klukům. :P My jsme už od té druhé třídy měly kluky. Jasně, že to bylo o pusinkování, takové dost dětské, ale u nás to tak prostě bylo. Dva roky zpátky jsem se malovala každý den a nedokázala bych jít mezi lidi bez tlusté vrstvy řasenky. Má malovací rutina nikdy nespočívala v něčem velkém. Před těmi dvěmi roky to byla řasenka a... Vlastně asi nic dalšího. :D Ale neobešla bych se bez toho. Od doby, co mám přítele a přešlo nás období udělat na toho druhého co nejlepší dojem se maluju jak chci a kdy chci. Nedělá mi problém jít nenamalovaná do školy, obchoďáku nebo jet tak za přítelem. Nebo včera jsem si to jela z Krumlova do Prahy nenamalovaná, s mastnými vlasy a špatnou pletí. Nebylo mi to nijak zvlášť příjemné, ale deprese jsem z toho fakt neměla. A to je ten důvod, proč se maluju. Protože chci, protože mám náladu a líbím se tak sama sobě. Okolí mi je vcelku jedno a u přítele to neřeším obzvlášť, jsme si prostě blízcí. A navíc - jemu se líbím vždy a nejvíc asi po ránu, když se probudím. :))                                           To s tou zástupkyní, mně to taky přijde jako omezování osobní svobody. A nic proti nikomu, ale ohrnování nos nad holkami v mém věku co se malují je mi docela cizí. Možná proto, že je to v podstatě moje kategorie, ale je to jako nerespektování vztahu dětí v mém či o něco nižším věku. Jasně, může to skončit neúspěšně, ale také naopak. Je to věc každého a nejdůležitější je, co chce ten dotyčný. Nehledě na věk a názory okolí.

36 Jade Jade | Web | 27. srpna 2013 v 22:18 | Reagovat

Jsi krásná :-) vážně. I když je článek přes rok starý a možná komentáře k těmto článkům už nečteš, protože jich máš mnoho aktuálních, nedalo mi to, a musela jsem to napsat :). Já osobně se nemaluju, především proto, že to prostě neumím a jsem na to levá :D Ale i proto, že se takhle cítím mnohem mnoehm víc sebou.

37 hogreta hogreta | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 22:34 | Reagovat

[36]: Já si čtu komentáře ke všem článkům, i k těm úplně nejstarším - jen na ně většinou už nereaguju, pokud se teda vyloženě na něco neptají. Ale když chci, podívej, jak rychle dokážu zareagovat :-D. A děkuju :).

38 Dragita Dragita | Web | 8. října 2013 v 21:40 | Reagovat

já si dřív myslela jak je to strašné, že vypadám na méně a štvalo mě, když mi to někdo řekl. Chtěla jsem vypadat dospěle a starší. No a teď, když jsem oslavila své pětadvacátiny si říkám jaká to byla blbost. Kolem mě chce teď každý vypadat mladší a mě už dokonce i někdo postaršil. Záleží jak se obleču, vyspím a namaluju. Když jsem nenalíčená a v nějaké veselé barevné mikině, vypadám opravdu na osmnáct, jinak ne. Ale loni mě na jedné diskotéce museli pořádně skontrolovat občanku, protože nevěřili, že mi je nad 18 let.
Jde o to si lidí nevšímat a být ráda za to, že si můžeme mládí dlouho udržet, jen to časem chce trochu práce a nepřehánět to s makeupem (který vůbec nepoužívám) a vůbec všelijakými patlátky:)

39 Irča Irča | E-mail | 8. května 2014 v 17:15 | Reagovat

Ahojky, super článek a jedna z mála inteligentních a srozumitelně psaných diskuzí, které lze na českém internetu nalézt! :D Maluji se asi tak od patnácti let, myslím (teď je mi šestnáct). Začala jsem s řasenkou, ke které jsem postupem času přidala BB krém. Byl na mě hodně tmavý, takže jsem vypadala dost oranžově :), ale co, koneckonců takhle se do mě zamiloval můj bývalý přítel... :*  Pak jsem začala používat i černou tužku na oči. Rozmazávala se mi a drolila se, takže jsem už okolo poledne vypadala jako kominík, který právě opustil zvlášť začouzený komín. :D Jednoho krásného dne jsem se odhodlala a vyrazila do školy s tekutými černými linkami. A BB krém jsem vyměnila za make-up spolu s korektorem a pudrem. Dodávám, že na některých fotkách z tanečních vypadám jako smrtka. :) Takto nalíčená, řasenkou, tekutými linkami, korektorem, make-upem a pudrem, jsem chodila do školy apod. několik měsíců. Má rodina, která obecně zastává jakousi přirozenost, mi vždy říkala, že chodím zmalovaná. Můj starší bratr se štítil mne políbit na tvář. :/ Ale všechno zlé je k něčemu dobré, že? :) Asi tak dva týdny zpátky jsem si řekla, že už toho každodenního dlouhého vztekání se s nepovedenými linkami a špatně rozetřeným make-upem bylo dost, a tak jsem začala chodit do školy opět jen s řasenkou, korektorem a pudrem. Jsem ráda, že jsem to dokázala. :D Vtipné bylo, že asi tři dny nato se po nemoci ukázala i má kamarádka ze třídy, taktéž bez dříve neodmyslitelných tlustých černých linek. :D Teď už se zase maluje stejně jako dřív, ale aspoň ty linky si dělá užší a slušivější. Já jsem zůstala u "přírodnějšího" modelu. :D Omlouvám se Vám všem, které jste můj příspěvek dočetly až do konce, za jeho délku. :( Prostě jsem si chtěla vylít srdíčko... :) Milujte sebe i všechny ostatní, plňte si sny, pomáhejte světu jak jen můžete, myslete pozitivně a mějte se nádherně    Vaše Irča :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015