Červen 2012

Článkoodpověď

29. června 2012 v 8:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Pro tentokrát jsem se rozhodla odpovědět na vaše otázky pomocí článku, videoodpověď jsem neměla náladu natáčet, tak se nezlobte. Myslím, že natáčení sebe sama nechám mladším blogujícím slečnám:-D. Už jste mě mluvit slyšeli, můj hlas znáte, tohle by bylo vlastně úplně stejné, takže myslím, že to už stačilo:-D.

Neteřina oslava narozenin

25. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Moji malou neteř Sáru jste na fotkách na blogu už určitě viděli. Nyní je jí rok, takže jsem se rozhodla pomoci jedné z mých sester s přípravou narozeninové oslavy. Upřímě, takové oslavy jsou spíš pro tatínka a pro rodiče pozvaných dětí, ale tak co se dá dělat:-D.
Celé dva dny jsme gruntovaly barák (zkuste si to s dítětem na rukou, budu mít po tomto víkendu svaly jak kulturista), ale mělo to i své kladné stránky - už zase jsme měly možnost dělat něco "sesterského". Nikomu to neříkejte, ale po tom, co jsme celou sobotu uklízely a pořádně nejedly, jsme o půlnoci odpadly na gauč, vytáhly kbelík zmrzliny a cpaly se :-D. Půlnoční sesterskou svačinku jsme teda neměly hodně dlouho (jestli vůbec kdy). Co se týče oslavy v neděli, přišlo několik lidí s ročními dětmi a pak ještě i moje druhá ségra s rodinkou (manžel + dva malí kluci). Lidí jak hodin na kostele, místy jsem nevěděla, kde mi hlava stojí. Ani nebudu říkat, kolik tam bylo dětí:-D. Ale ukážu vám nějaké fotky:).

Přátelství nebo láska - co má mít přednost?

22. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Období letních lásek je tady a na blozích mladších slečen se to začíná projevovat. A otázku přátelství vs. láska začínají opět velmi důkladně řešit. V posledním týdnu se mi stalo, že se mě, nezávisle na sobě, zeptaly rovnou tři dívky - komu bych prý dala přednost. Asi chtěly slyšet jednoznačnou odpověď. Jenomže v tomhle světě prostě nikdy není nic tak jednoznačné, tak černobílé. Tohle je téma na několik článků. Pokusím se to tedy nějak shrnout.

mixer.cz

12. června 2012 v 13:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Musím konstatovat, že tentokrát seznam strčil google do kapsy. Tohle tady ještě nebylo. O čem mluvím? O hudební televizi mixer.cz. Pro někoho, jako jsem já, je to ohromně užitečné.

Jak myslím to "někoho, jako já"? Mám hrozně špatnou paměť na jména. A nejenom ty "lidská", ale také jména písniček, firem, organizací,... Prostě to jde nějak kolem mě. Proto mi mixer maximálně vyhovuje. Podle nálady si člověk vybere, jaké písničky chce pouštět a ono to písničky pouští z vlastního playlistu. Občas tak narazím na něco, na co jsem už dlouho chtěla narazit, ale protože jsem nevěděla, jak se to jmenuje, tak jsem neměla šanci to nějak najít. Nyní, když uslyším písničku, kterou mám ráda, tak nejenom, že konečně zjistím, jak se jmenuje, ale navíc si ji můžu dát do "oblíbených" - a nemusím si zakládat žádný nový účet, stačí mi jen stávající email na seznamu.

A co vy, už jste mixer vyzkoušeli? Jestli ne, určitě tam skočte a pak mi napište, co si o tom myslíte. Má to u vás šanci:)?

Novinky 10.6.2012

10. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
V době, kdy čtete tento článek, jsem (doufám) už u sestry. Abych to osvětlila, velmi pravděpodobně jsem vyjela v 5:47 jedním autobusem a jestli jsem nepopletla ani místa přestupu, ani autobusy a ani nic jiného, tak jsem v 7:08 měla dorazit k sestře (mám dvě starší sestry, tak ta mladší z nich). Pokud jsem nedorazila, tak jste asi svědky mého posledního článku. Hledejte mě někde v Moravskoslezském kraji.

Mladší nebo starší?

7. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Často mi píšete, že vypadám mladší, než jsem. Tedy ti slušnější napíšou, že vypadám mladší, ti méně slušnější se mi vysmějou, že vypadám na třináct a že bych s tím měla něco dělat. Rozhodla jsem se tedy zamyslet nad tím, zda náhodou není výhodnější vypadat na míň.
Vzpomínám si, že když mi bylo dvanáct, tak já i všechny mé vrstevnice jsme se hnaly za tím, abychom vypadaly alespoň na patnáct - prostě už jako "velké holky". Která z nás by v té době přiznala, že si ještě hraje s panenkami? Která z nás by v té době přiznala, že se každý večer v posteli tiskne k chlupatému medvědovi? Žádná. Zvláštní ale je, že od tohoto hnaní se za tím, ať vypadáme co nejstarší, každá opustíme. Možná ne v osmnácti, možná ne v dvaceti pěti, ale na sto procent budeme všechny v třiceti pěti raději tvrdit, že slavíme teprve třicítku. Bohužel těm, které si v mládí zničily pleť tím, že se hnaly za stářím, to nikdo věřit nebude. A proč vlastně v dospělosti spousta žen chce vypadat mladší? Stárnout totiž - jak bych to řekla - není v dnešní době a v naší společnosti in.

Định kiến, định kiến, định kiến

4. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Vietnam
Zjistila jsem, že na můj blog chodí čím dál více lidí vietnamské národnosti. Já jsem za to moc ráda. A když už jsem si prožila takové foux pas s tím, že jsem musela uhánět tolik vietnamských serverů proto, že mi přeložili, zkopírovali a uveřejnili článek i s mými fotkami bez mého souhlasu (a všichni v okolí pak volali mamince partnera a vyptávali se), tak že z toho taky něco chci mít. Proto těm, kteří si raději něco přečtou ve vietnamštině, nyní poskytnu překlad článku Předsudky, předsudky, předsudky.

Ý tưởng viết bài này được nảy ra sau khi bạn trai tôi đến thăm. Anh ấy bảo tôi nên viết một điều gì đó về đề tài phân biệt chủng tộc. Thực sự, đây là một chủ đề mà tôi có nhiều điều để nói và đồng thời nó cũng là đề tài mà lâu nay tôi cố tình tránh nế bởi không biết nên nhận xét từ phía nào.

Když chybí plány na prázdniny

3. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Tipy
Prázdniny se kvapem blíží. Někteří se chystají k moři, někteří na chatu, na tábor, k babičkám, dědečkům a někteří budou objevovat krásy Česka. Pak jsou taky i tací, kteří ještě nic rozmyšleno nemají. Ale je škoda celé dva měsíce zahálet.
Já se letos také nikam k moři nechystám (přece jenom jsme s přítelem byli u moře minulý rok, nemusíme to přehánět), musím šetřit penízky. Brigáda, kterou jsem měla původně domluvenou, nějak odpadla - a nejednou zjišťuji, že mám před sebou hrozně moc volného času. Všechny zkoušky jsem měla hotové už v polovině května a začala jsem se poměrně nudit. Ale rozhodla jsem se, že to tak nenechám. Tolik volného času - to se prostě musí využít. Sepsala jsem proto pro vás několik tipů, co se dá dělat, abychom se o prázdninách nenudily a neproseděly je u počítače.

Nic člověka nerozhodí víc, než srážka s blbcem

1. června 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Jak takového "blbce" poznat? Někdy se skrývá velmi úspěšně. Snaží se dokonce argumentovat. Někdy nevíme co přesně nám na něm nesedí, dokud nezjistíme, že jeho argumenty postrádají smysl. Debata s ním se rovná házení hrachu na zeď. Jak vypadají argumenty blbce?
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015