Duben 2012

Omluva za neaktivitu

28. dubna 2012 v 14:00 | hogreta |  Z deníčku
Jak jistě víte, na vysokých školách začalo období zápočtů a zkoušek. Z tohoto důvodu v poslední době moc nepřispívám, mám toho holt docela dost a nemám moc času vymýšlet články. A taky nemám moc náladu psát o náročných tématech. Proto se nezlobte, že to teď tady je takové, jaké je. Nemusíte se bát, ve chvíli, kdy škola trošku poleví, tady zase budou články pravidelně:). A možná i smysluplnné:-D. Takže vás prosím o trošku strpení.

A co vlastně jinak dělám, když tedy nejsem u počítače? Učím se do školy (už mám zápočet z psychologie i z angličtiny), trávím čas s přítelem a také pomáhám našim s barákem. Musíme dát zahradu do obyvatelného stavu: staví se tam terasa, vozí hlína, sází stromy - prostě to tam vypadá jako na bojišti. A já se tam často jako na bojišti cítím, bolí mě z toho zahradního boje úplně všechno, ruce mám pomalu vytahané až ke kolenům:-D.

No tak práci zdar a hodně štěstí ve škole pro ty, které právě čekají maturity nebo zkušky.

Kde najít kompromis?

20. dubna 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Aby bylo jasno - upřesním, jaký kompromis mám na mysli. V poslední době se ve mě perou dvě myšlenky. Vlastně dva způsoby života. Po dnešním rozhovoru s přítelem se ve mě zase začaly prát. Stačí malé šťouchnutí a můžu jednu z nich nechat vyhrát. Otázka je, kterou a v jaké míře.

Zase jednou byla pěkně ucpaná Ostrava. Nějaký frajer v černém naleštěném autě se rozhodl, že čekat je pravděpodobně pod jeho úroveň a celou frontu předjel po kolejích. Pronesla jsem, že je to blbec, že bych ho před sebe nepustila, ať si pěkně počká na kolejích, parchant. A tím to vlastně začalo.

Zpět z lázní

14. dubna 2012 v 8:00 | hogreta |  Z deníčku
Spousta lidí se mě ptá, jak jsem prožila Velikonoce. Měla jsem na výběr dva scénáře:

Scénář číslo jedna: Probudím se v 7 ráno s tím, že ke mně do pokoje vrazí dědek, vylije na mě ledovou vodu a postříká příšernou voňavkou, která nepůjde tři dny dolů. Tak to pardon, ve svých dvaceti letech si vyhrazuji jakési právo na soukromí - a když jsem v posteli, nikdo nemá právo mi lézt do pokoje. Navíc bych - haha, hehe, to je legrace - musela převléct postel, vyprat ložní prádlo, nechat vysušit matraci, uklidnit zvířectvo a znovu vymalovat zeď kolem postele. Na nějaké praštěné povídání říkanek a barvení vajíček už jsem prostě stará. Ať si takovéhle šprýmy nechají pro děti, které z toho ještě něco mají. Devět desetin lidí ví hovno o tom, co tyhle svátky opravdu zajímají a jediný jejich úkol je se ožrat. Kdyby totiž věděli, co dělají, tak zjistí, že děvčata se nemrskají jen proto, aby byla zdravá, nýbrž proto, aby byla hlavně plodná. A to, pardon, v tomhle roce také fakt ještě nepotřebuji.
Scénář číslo dva: Uteču a všemu se vyhnu.
Dvojka vyhrála. V pátek jsme se s mamkou sbalily s tím, že u téhle šaškárny fakt být nemusíme, nechaly jsme doma bráchu s otčímem a odjely do lázní (Priessnitzovy lázně, Jeseník). A tak jsme se až do pondělí nechávaly rozmazlovat, domů jsme se vrátily až v pondělí večer. Jsem odpočatá na několik měsíců dopředu, mám pocit, že mi tenhle čtyřdenní pobyt dal rok života navíc. Nikdo po nás za celou dobu nic nechtěl, jen jsme chodily na procedury, četly knížky, koukaly na televizi, jedly jídlo, které nám uvařili, chodily na procházky a pily šampus. Parádička. A tak vám můžu ukázat pár fotek:).

Studium v zahraničí (2)

4. dubna 2012 v 8:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Přináším druhou část rozhovoru o studiu v zahraničí. První část si můžete přečíst ZDE:).

Předpokládám, že vysokoškolské vzdělání v Anglii něco stojí. Kolik platíš za jeden semestr? Máš v tom zahrnuté i ubytování? Funguje na tvé univerzitě nějaký systém sociálních, ubytovacích a prospěchových stipendií?
Anglie je "trošku" dražší, no... Můžu být opravdu ráda, že mám tak skvělé rodiče, kteří mi umožnili se tady dostat:). Platím školné za celý rok a vzhledem k tomu, že jsme v Evropské unii, tak platím domácí školné, což je něco přes 3 000 liber ročně. Mezinárodní (mimo EU) studenti platí něco přes 10 000 liber. Na příští rok bylo uzákoněno zvýšení školného na 9 000 pro domácí studenty, ale naštěstí se to na mě, jakožto na již současného studenta, nevztahuje. Ubytování i s účty za vodu elektřinu internet a jiné mě stojí taky kolem 3 000 liber na rok. Stipendia se většinou vztahují pouze na domácí UK studenty, takže v tomhle si moc vybírat nemůžu =(. Pro studenty, kteří chtějí studovat, ale nemají tolik peněz, je tady celkem dobře zavedený systém půjček, které studenti splácejí až po promoci, když si už vydělávají. Jsou tady také nějaké možnosti malých "dotací", ale zatím jsem nebyla schopna jich pořádně využít.


Studium v zahraničí (1)

2. dubna 2012 v 8:00 | hogreta |  A ten zbytek...
Jak jistě víte, minulý měsíc jsem společně s dalšími kamarádkami letěla do Anglie, abych navštívila kamarádku Domku, která prvním rokem studuje vysokou školu University of Nottingham, obor MSci Global Issues and Contemporary Chinese Studies. Slíbila jsem vám, že s ní ohledně studia v zahraničí udělám rozhovor - tak už je to tedy tady:). Přináším vám tedy první část rozhovoru.

PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015