Pracuj na vztahu se svojí mamkou!

6. února 2012 v 8:00 | hogreta |  Tipy
Lidé jsou různí a stává se, že se v životě dva lidé názorově prostě neshodnou. Občas se však může stát, že tito dva lidé by si měli být blízcí - jen jejich vzájemné rozepře je od sebe oddalují. Ale není skvělé mít v mamce kamarádku?

Je jen opravdu málo žen, které by své děti nenáviděly. Velmi pravděpodobně vás vaše mamka miluje, jen to možná neumí dát najevo. Možná, že to neumíte dát najevo vy jí. Možná, že se jen nesnažíte najít společnou cestu nebo nevíte jak na to. Vztah matka-dcera je vztah jako každý jiný. A jako takový je potřeba ho občas trošku oživit. Ale čím?Uspořádejte "dámskou jízdu"
Zní to možná pro některé zvláštně, ale i vaše máma je žena. Co takhle vyrazit na nákupy? Zasednout se sklenkou vína (pokud jsi už dospělá) nebo s hrnečkem čaje společně k večernímu filmu? A co na něj zajít rovnou do kina? Nebo by se vám lépe bořily ledy nad zákuskem v cukrárně? Názory typu "trapas, s matkou bych nikam nešla" se už dávno nenosí.

Zasvědcujte mamku do svých každodenních činností
Nechci tím říct, že ji máte brát všude, to rozhodně ne. Ale měla by vědět jak trávíte svůj volný čas - popřípadě s kým. Většina hádek a neshod pramení z nedorozumění, z nepochopení jedna druhou. Pokud o vás bude vaše mamka vědět víc, bude vás víc chápat. Zkuste ji třeba navrhnout, zda by vás nevyzkoušela z nějaké látky ve škole. Vy se tak lépe připravíte a ona si bude moct o obtížnosti vaší školy udělat obrázek. Pokud bude vědět, jak obtížné věci se učíte, tak možná dostanete pochvalu i za trojku nebo za čtyřku. Pokud však bude vaše mamka nadále žít v domění, že se vůbec neučíte, pořád trajdáte někde po venku, ve škole nic neděláte a nosíte čtyřky, pak u ni žádné pochopení nenajdete. Ale i vy se snažte o své mamce něco vědět. Víte, jaké je její oblíbené jídlo? Nebo oblíbená hudba? Víte, jaká je její náplň práce a co vlastně celý den dělá? Víte, kolikrát za týden pere nebo žehlí? Možná, že zjistíte, že se svou mamkou nemluvíte proto, že kvůli toho, že se o vás snaží postarat, nemá moc času. Pomožte ji.

Najděte si společného koníčka
Ve dvou se to lépe táhne. Co se přihlásit někam společně? Já s mamkou chodím na zumbu a na orientální tance. Občas si jdeme ven zaběhat. Možná, že vaše mamka není zrovna sportovní typ, ale i tak si můžete najít nějakou společnou činnost. Umí vaše mamka skvěle vařit a péct? Nenaučila by vás něco jednoduchého? Do života se to bude hodit a vy aspoň budete mít šanci s mamkou mluvit. A nenarazily jste třeba na nějaký seriál, který by se líbil vám oběma? Je skvělé aspoň jednou týdně dělat stejnou činnost. Sblíží vás to.

Vymyslete společnou dovolenou nebo společný víkend
Zanechte doma taťku i sourozence a udělejte si pořádný holčičí víkend. Můžete se složit a na tři dny odjet na hory a nebo se třeba objednat do lázní. Prospěje to vám oběma a nemyslím si, že na sebe tři dny zvládnete plivat jed, když budete namasírované, vysaunované, vykoupané v bahení koupeli a odpočaté.


A jeden, ten nejzásadnější bod - mějte svou mamku rádi. Ať už je jakákoli, tak je jen jedna. A miluje vás.


Nikdy nepřestaneš být dítětem, dokud máš matku, za kterou můžeš jít. (Sarah Orne Jewettová)
Dědičnost je úžasný fenomén, který zmírňuje zodpovědnost za naše nedostatky. (Dough Larson)
Šťastní rodiče, kteří mají príma děti, většinou mají šťastné děti, které mají príma rodiče. (James A. Brewer)

A jaký máte vy vztah se svojí mamkou?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 6. února 2012 v 14:27 | Reagovat

Máme toho s maminkou mnoho společného. Hodně času spolu trávíme právě v kuchyni nebo u prádla a mě pak potěší, když ji překvapím a udělám něco za ni, jak vidím, že je unavená.
S tím učením jsem si to nedávno ověřila, poprosila jsem ji, aby mě vyzkoušela z anj a sama byla překvapená, že mi to jde, i když věděla, že tam nemám moc dobré známky. Je velmi důležité mít v mamince oporu a možnost se kdykoli schovat do její opatrovatelské náruče.

2 C. C. | 7. února 2012 v 20:10 | Reagovat

Já mám naštěstí s mamkou dobrý vztah - je mi oporou, rodičem a kamarádkou zároveň. Samozřejmě se někdy v něčem neschodnem, přeci jenom jsem puberťák a často mám své slabší chvilky, ale nikdy bych nezašla tak daleko, aby se náš vztah otřásl v základech a já snad svá slova nemohla vrátit zpátky. Slova totiž často dokáží ublížit více než úder pěstí...

3 Lučii Lučii | Web | 7. února 2012 v 20:54 | Reagovat

Musím se přidat k prvním komentářům, taky mám s mamkou celkem dobrý vztah. Nikdy se nestalo nic, co by snad poničilo naše pouto (a doufám, že se ani nestane). Samozřejmě, že ne vždy jsem se k ní chovala zrovna jako milující člověk, ale tak jsem puberťák, objevuji "nový svět" a jsem také ovlivňována okolím. tím se nechci nijak vymlouvat nebo tak, to se přece nedělá. :)
Je pravda, že mám asi taťku radši (i když bych to říkat asi neměla), protože mu můžu všechno říct s jistotou, že to nikomu neřekne nebo že se mi nebude smát. Kdežto když něco osobnějšího řeknu mamce, nemůžu mít úplnou jistotu v ničem. :)

4 Lučii Lučii | Web | 7. února 2012 v 20:55 | Reagovat

Jinak Hogreto, miluju tvoje články. :D :)

5 Neriah Neriah | E-mail | Web | 10. února 2012 v 22:22 | Reagovat

Hm, no, my spolu doma skoro vůbec nemluvíme... Já jsem přes týden na intru a když přijedu domů, zalezu si k počítači a nevím o světě. Nejsem zrovna společenská, komunikativní a u nás doma se emoce nikdy moc najevo nedávaly... Takže to, že se máme rádi, je samozřejmé, neříkáme si to... Ale pravdou je, že si občas říkám, že je škoda, kolik věcí o mně mamka neví. Nejsem ale zrovna svěřovací typ. Nic neříkám ani rodičům, ani kamarádům, nemám to zapotřebí a pak je mezi námi tahle propast.
Hele, to s tím zkoušením je dobrej nápad, na to bych nepřišla. Jednou jí donesu tu chemii a třeba pochopí, proč z ní neustále propadám :D Celkově jsi mě dohnala k zamyšlení. Měla bych se začít učit, jak druhým dokázat, že je mám ráda. Ne každý to může považovat za samozřejmé...

6 T. T. | Web | 11. února 2012 v 21:29 | Reagovat

Mít dobrý vztah s mámou (a samozřejmě i s tátou) je k nezaplacení. Já to štěstí mám a jsem za to vděčná. Mamce se můžu svěřit úplně se vším a ona mi poradí, pomůže nebo mě utěší a vůbec se nemusím bát, že něco z toho použije proti mě, což by třeba kamarádka mohla, zvlášť v dnešní době, kdy najít opravdovou kamarádku rovná se téměř nadlidský úkol.

7 Anoel Anoel | Web | 22. května 2012 v 15:40 | Reagovat

Jo já mám s mamkou taky skvělý vztah:).. my jsme totiž úplně stejný, párkrát jsme spolem byly aji pařit a musím uznat, že jsem prostě po ní :-D  :-D

8 lilienviv lilienviv | E-mail | Web | 11. června 2013 v 15:05 | Reagovat

Moc hezký článek. Bohužel, u mě neaplikovatelný. :(

1)
Já:Mami, nechceš jít do cukrárny?
Máma: Si jako myslíš že mám chuť trajdat po městě s tebou??

2)
J: Mami, představ si, že dneska ve škole...
M: Buď zticha, nikoho nezajímá co tu mektáš.
J: A vyzkoušíš mě prosím z chemie?
M: Od toho máš ve škole učitelku, ta tě vyzkouší.

3)
J: Mami, naučíš mě prosím ten tvůj výbornej perník?
M: Myslíš, že nemám nic lepšího na práci než tu s tebou tajtrlíkovat po kuchyni? Vždyť bys mi to tu jenom zasvi*ila!

Co mám dělat, aby mě měla radši? :-(

9 Lee Lee | Web | 11. června 2013 v 19:28 | Reagovat

Já jsem v mamce nikdy nemela kamrádky. Já jsem vždycky myslela,že mi mluví pravdu ,ale jen mi lže a řve po mě po ségře... :( Pracuju  na vztahu s matkou ale nejak se mi to nedaří :) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015