Blog(er)ová válka

27. ledna 2012 v 8:00 | hogreta |  Já, názory a úvahy
Už delší dobu proti sobě stojí blogy z autorského klubu a blogy dívek z krásné.cz. To bych to nebyla já, kdybych se nesnažila obě strany spojit. Nestranný člověk totiž musí uznat, že v autorském klubu je spousta blogerů, jejichž články nedosahují takových kvalit, jako články některých blogerek, které jsou mylně považovány za "naivky" a "barbíny". Naopak zase musím říct, že některé blogerky z krásné.cz se zabývají naprostými hloupostmi a v autorském klubu se najdou opravdu kvalitní blogy, které by si vysokou návštěvnost zasloužily mnohem více. Pravda prostě vždycky bývá někde uprostřed.

Ono je moc hezké urážet patnáctileté dívky za to, že se zabývají šminkami a kluky. Ale člověk musí také přihlédnout k tomu, že jejich blogy (a tedy i krásná.cz) je určena pro úplně jinou cílovou skupinu lidí. Proto si myslím, že je vůbec není možné srovnávat. Nejde o to, které jsou lepší nebo horší, protože každá skupina se na danou věc dívá z jiného úhlu. Správně by se měly ignorovat, protože většinou nemají nic společného, ale z nějakého mě nepochopitelného důvodu si navzájem pořád snaží něco dokazovat. Nějakou dobu tohle válčení pozoruji. Zajímalo by mě, zda by bylo možné tyto dvě skupiny spojit. Zda je možné být v autorském klubu a zároveň psát na krásnou. Tak třeba taková Dragell (promiň, že tě zmiňuji, ale vynahradím ti to tím, že ti tu zcela bezelstně udělám reklamu:) ). Pár jejích článků se na krásné.cz objevilo, nyní se tam stala dokonce pravidelnou blogerkou- a je také (zcela zaslouženě) v autorském klubu. Na svém blogu má spoustu kvalitních článků - a zároveň tady má i rubriku pro dívky. Takže to jde. Nikdo proti tomu nic nemá. Jde mít smysluplné články a zároveň psát na krásnou. A nemyslím si, že Dragell je tam jediná.

Jenomže ve světě panují předsudky. Krásná.cz znamená naivitu a hloupost, autorský klub znamená kvalitní články. ČT znamená kvalitní programy pro intelektuály, Nova znamená programy pro důchodce a kretény. Sledování televizního seriálu znamená hloupost a plýtvání časem, sledování filmu pro pamětníky znamená inteligenci a sečtělost. Ale ruku na srdce - opravdu je to vždy takhle? Opravdu neexistuje nějaký vtipný a dobrý televizní seriál? Opravdu Nova někdy nevysílá něco dobrého a kvalitního, zatímco na ČT je někdy něco nezáživného a zcestného? Opravdu jsou všechny staré filmy kvalitní a nejsou naivní? Opravdu? Každá mince má dvě strany.


Internet (a vlastně i reálný svět) je plný pseudointelektuálů, kteří o sobě tvrdí, kolikže to nevystudovali vysokých škol a že dělat "určité věci" je pod jejich úroveň. Spousta lidí o sobě tvrdí, že sleduje pouze pořady na nekomerčních televizích, protože komerční televize vysílají hlouposti. Ano, něco pravdy na tom asi bude. Ale každý člověk se potřebuje nějak rozptýlit. Nevěřím tomu, že taková spousta lidí se celý život dokáže zabývat vážnými věcmi. I já někdy přepnu na Novu, když jsou zprávy. Neříkám, že to, co se v těch zprávách dozvím, všechno beru vážně. Neříkám, že se občas i nezasměju. Jen prostě myslím, že je přirozené, že se člověk někdy potřebuje uvolnit a chvíli se zabývat něčím odlehčeným. Proto si občas přečtu doma.cz. Proto si čtu články na krásné.cz. Proto chodím na blog LV. Ne vždy beru věci, které se zde dočtu, vážně. Ale je to jakýsi způsob uvolnění. Kdyby člověk neustále sledoval jen katastrofy, které se na světě každodenně dějí, a naši politiku, tak by se do roka zbláznil. Tohle prostě není možné dlouhodobě vydržet. Normální člověk se potřebuje odreagovat u něčeho lehčího.

Co si o té válce myslím já? Když vidím někoho z autorského klubu, jak se snaží povyšovat nad ty patnáctileté slečny, tak pro mě naprosto ztrácí úroveň. Protože vyspělý člověk nemá žádnou potřebu se povyšovat nad někoho, kdo je často dvakrát mladší než on. Stejně tak se pousmívám nad články holek, které, protože je do autorského klubu nepřijaly, se snaží ospravedlnit tím, že tvrdí, že jsou tam samí pseudointelektuálové a že mezi ně vlastně ani nechtějí (když nechtějí, tak co se tam hlásily?). Mám být upřímná? Jsem ráda, že můžu pro krásnou.cz psát. A byla bych úplně stejně ráda, kdyby, až přijdu na řadu, mě přijali do autorského klubu. Protože si myslím, že v obou skupinách se najdou rozumní lidé, kteří píší články, které stojí za to. A už jenom proto mi stojí za to psát. I kdyby to znamenalo, že musím stát každou nohou jinde - na hranici. Mně tohle totiž ani trošku nepřekvapuje, z nějakého důvodu mi život připravuje pouze situace, kde se stávám prostředníkem. Skoro vždy stojím mezi dvěma stranami. Možná je to můj životní osud... :)
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 27. ledna 2012 v 8:17 | Reagovat

To mi připomíná splečnost a sociologii, naprosto přesně a detailně.
Předsudky byly, jsou a budou, to asi nezměníme. Ale nemusíme k jejich rozšiřování připívat. Naprosto s tebou souhlasím jak s AK, tak s krasna.cz.

2 Neriah Neriah | E-mail | Web | 27. ledna 2012 v 9:07 | Reagovat

Nepouštím si televizi. Nebudu psát na krásnou, ani se nebudu hlásit do AK. Jsem divná? :D
Věřím, že i na krásné jsou inteligentnější články, možná jsem jich tam kdysi dávno i pár našla... ale vždycky, když otevřu blog a jsou tam ty nejnovější články z krásné, jsou to samé nesmysly - nic proti...
Ale chápu, že když tam píšou čtrnáctileté slečny, vlastně ani jiné články psát nemůžou a ne proto, že by třeba nemohly, spíše proto, že si vybírají témata, o kterých by měly psát až ve chvíli, kdy budou mít nějaké zkušenosti...
V AK už jsem ale taky našla pár těch, co bych tam nezařadila ani náhodou, ale to je prostě jenom subjektivní názor.
Nevím, jestli bych tyto dvě skupiny spojovala. :D Ale ta rivalita mezi nima je myslím hloupá, skoro až dětská...
Přece když mi někdo na netu vadí, budu ho ignorovat, je to jenom internet, tak to není těžké.

3 Šárka Šárka | 27. ledna 2012 v 12:15 | Reagovat

Taky mi příjde dětinské urážet mladé holky kvůli jejich názorům a článků. Jejich blgy jsou stejně spíše pro jejich vrstevníky. Já se tomu občas zasměju a občas na to koukám s otevřenou pusou! :-)
S těmi pseudoitelektuály máš teda pravdy. jak si každý myslí že má ten nejlepší názor a pravdu. Je to až komické. Jenže to jsou většinou ti co jsou trochu omezení. Jak jsi napsala, vyspělý člověk se nemá potřebu povyšovat.
Nj, ale boužel život není spravedlivý. Takže asi se zdřejmě budou mezi sebou dohadovat a urážet kdo je lepší a kdo má pravdu!

4 Fée Fée | Web | 27. ledna 2012 v 16:17 | Reagovat

Zas na druhou stranu, slyšela jsem i názor, že blogeři autorského klubu jsou obrýlení zoufalci, co leží v knížkách, nevzmůžou se na kluka a kosmetika se jim vyhýbá obloukem :)
Tahle žabomyší válka už jde ale mimo mě. Čtu co se mi zlíbí, nad něčím se pozastavím, ale stejně...

5 Ewíí Ewíí | Web | 27. ledna 2012 v 17:22 | Reagovat

je to dosť blbé, ale v poslednej dobe som neobjavilanič také, žeby medzi sebou bojovaili....ale ked som mala ešte starý blog to bolo sosť dávnejšie, o sebe vzájomne písali dosť hnusné, články a nadávali si... proste teraz je to podľa mňa lepšie... aj keď ja až tak s tým autorským klubom až tak nesúhlasím ale tak oni si ho vytvorili nech ho majú... každý nech píše to čo ho baví a ked sa to ostatným nepáčia nech si najdú iné blogy proste :)) ja to nejak neriešim, ale dobrá úvaha (ak to tak môžem nazvať :D)

6 Nugetka Nugetka | 27. ledna 2012 v 17:32 | Reagovat

Lidi mezi sebou soupeřili, soupeří a soupeřit budou. To je vlastnost lidstva. :-(  :-?  :-x  :-|

7 H. H. | Web | 27. ledna 2012 v 19:39 | Reagovat

Už jsem pár urážek na autorské blogy slyšela, ale vůbec nevim, co si tím ti děvčata dokážou.  Prostě články jako články. Mě příde, že se na krasna.cz řeší uplně to samí jako na autorském blogu.

8 Weil Hope Weil Hope | Web | 28. ledna 2012 v 8:26 | Reagovat

Z části bych řekla, že určitá skupinka lidí chce psát pro krásnou kvůli návštěvnosti.
V autorském klubu mi to přijde jinačí. Proč čekat měsíce, než na vás dojde řada aby vás tam vzali? Tam se (většinou) nahlásí jen ti, co je psaní BAVÍ a ti, kteří ve psaní vidí něco VÍC.
Kdybych patřila do téhle situace, tak se asi stejně jako ty snažím obě dvě skupiny spojit. Pro mě je jednoduché přísloví ,,Jsou tak úplně rozdílní, že jsou úplně stejní."
Je pravda, že na krásné se s dovolením objeví totální píčoviny, ale jsou tam autorky, na které může být tahle stránka hrdá. Například Kirsten Axe a Kubínová mají super články. Krásná možná je jen stránka pro jedenáctileté holky, který se myslí, že sežrali svět jen proto, že zjistili, jak funguje řasenka, ale je k ničemu polemizovat nad tím, jestli to, že tam přibylo pár nesmyslných článků dělá hned celou stránku špatnou.
Povyšování pramení jen z toho, že lidi se bojí, aby ten druhý nebyl lepší než oni. V ničem jiném to není.
Lidé mají nepříjemnou zvyklost a krásně si na ni navykli.:Lhaní, podvádění, posměch druhým, lži... Divím se, že to pořád dovolujeme. ;-)

9 Bonnie Melone Bonnie Melone | Web | 28. ledna 2012 v 11:48 | Reagovat

Ahoj, tým Lip Glosses by ti rád nabídl spolupráci. Lip Glosses je web pro každou slečnu, kam můžeš přispívat svými články i ty. Podle tvých článků na krasna.cz je nám jasné, že jsi dobrá. Ozvi se nám na http://lip-glosses.blog.cz/
S pozdravem tým Lip Glosses
Gloss Bonnie Melone

10 Laurinka Laurinka | Web | 28. ledna 2012 v 12:44 | Reagovat

Hej to né! To mi připomnělo, jak teď řádí na facebooku hacker!To je úplná nesmyslnost... ' Online válka ' . Co nás čeká za pět let?!!!:/
A neříkajíc o tom,že hacker rozdává na facebooku takové urážející zprávičky s tvým jménem a posílá to pod 'někým'.Není to s jeho vědomím, ani o tom dotyční, který tu zprávu posílá neví,neboť to dělá hacker.Takže ostatním nadává,vůbec,vůbec to nechápu!!To je vážně špatné,v týhle době. Tohle bude 3.světová a dokonce online!:/

11 Judi✝h. Judi✝h. | Web | 28. ledna 2012 v 13:18 | Reagovat

Chrmpf, já bych to na autorský/krásný blog nerozdělovala, protože nemám v oblibě škatulkování.
Na druhou stranu, musím říct, že většina článků na krásné jsou, jak to říct, sračky. Omlouvám se, ale tak to je. Jen hodně malá vrstva blogerek je odtamtud kvalitní.
Z autorského klubu mi zase přijde většina jako arogantní husy, co se se sebou nedokážou srovnat. Taky neříkám všichni. Adelaine Pierce čtu a ráda.
No, nějakým způsobem asi musíme mít nějakou tu škatulku o každé věci. Ono je skoro ve všem něco dobrého a obráceně.

12 Cathy Cathy | Web | 28. ledna 2012 v 17:56 | Reagovat

Mám 15, zaoberám sa šminkami, oblečením a chalanmi. Ale tie niektoré ich rady sú vážne k smiechu.
Alebo. Na AK mi vadí, že sú strašne nároční. Ak nepíšeš dokonalé články tak tam nepatríš. Mňa napríklad písanie nebaví. Neviem sama od seba len tak niečo napísať. Nemám talent, nebaví ma to. Mávam krátke články bez pointy. Aj keď som nad Ak párkrát rozmýšľala(mám myslím 3 články, v ktorých je niečo skopírované) tak som to zavrhla, pretože sa snáď nebudem riadiť nejakými pravidlami.
Ale čo sa týka tých žabomyších vojen skutočne ma nezaujímajú :) Nikdy som to neriešila, nesympatizujem ani s jednou stranou, proste ako si písala. Niekde v strede.

13 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 28. ledna 2012 v 20:25 | Reagovat

Krásná.cz nesleduju, přijde mi to hloupé, ale vím, že jsou lidi, které to baví. Občas se tam podívám, ale spousta článků mi přijde hodně vtipných, k smíchu.
Ale válka mezi krásná.cz a AK mi přijde hloupá, každé stránky jsou úplně o něčem jiné.

14 pavel pavel | Web | 28. ledna 2012 v 21:34 | Reagovat

Člověk má být tolerantní. Já jsem sice v autorském klubu a na krásné nechodím, ale ať si tady dělá každý co chce. :-)

15 Alisa Alisa | Web | 28. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

Ja sa občas povyšujem . Áno, cítim sa nad niektorými ľuďmi z môjho okolia vyššie a je mi to fuk . Proste sa tak citím a v duchu si o nich myslím svoje . Že vraj ale pôsobím arogantne na všetkým, takže to mám aj tak úplne jedno . :-D Asi budem tá, ktorú ty označuješ nevyspelou, pretože nemám ani televízor, nepozerám seriály a na Krásnu som zablúdila asi dvakrát . Televízor ale nepotrebujem, čo má viac ako tri hodiny dokopy ma nebaví a moja vlastná móda a pohľad na chlapov sa mi zdá dostatujúci . Inak nepociťujem nejakú potrebu to riešiť a prídu mi nevyspelé obe strany, aj tí, ktorí sa o to doťahujú aj tí, ktorí tvrdia, že sa nie je o čom doťahovať . :-D Ale to je tá moja nevyspelosť a potreba sa nad ľudí povyšovať . :-D

16 hogreta hogreta | E-mail | Web | 28. ledna 2012 v 22:01 | Reagovat

[15]: Proč mám pocit, že vytahuješ kousky vět z kontextu? Neřekla jsem, že je nevyspělý ten, kdo se povyšuje - řekla jsem "Protože vyspělý člověk nemá žádnou potřebu se povyšovat nad někoho, kdo je často dvakrát mladší než on." Dost podstatný rozdíl:).

Kde si vzala to "Asi budem tá, ktorú ty označuješ nevyspelou, pretože nemám ani televízor, nepozerám seriály a na Krásnu som zablúdila asi dvakrát ." ? Já někde tvrdila, že lidé bez televize, bez sledování seriálů a bez navštěvování krásné.cz jsou nevyspělí? :-D To bych si vážně chtěla přečíst:-D. Protože něco takového jsem napsat nemohla - já si to totiž nemyslím :).

17 Atze Atze | Web | 29. ledna 2012 v 12:20 | Reagovat

Dokud nebyla Krásná.cz tak to bylo v pohodě, nikdo se nepovyšoval a nepsal, že je lepší než ten či onen. Přijde mi to jako kravina. Jo, odsuzuji ty patnáctileté holky i přes to, že mě samotné je patnáct, ale jak v tak útlém věku můžu psát o něčem na web, když o tématu nic nevím? A přijde mi hodně stupidní představa, že by holky, co píšou pro krásnou měly být v AK. Ať si se svými články zůstanou tam. A promiň, ale zmiňovat Dragell, která má svoji úroveň a je vyspělejší než většina lidí, na které jsem tu narazila je, zdá se mi hloupé.

18 hogreta hogreta | E-mail | Web | 29. ledna 2012 v 12:57 | Reagovat

[17]: Proč je hloupé zmiňovat Dragell? Já si ji moc vážím, na její blog chodím a vím, že má svou úroveň. Ráda si s ní píšu a dá se říct, že je to má jediná "kamarádka pouze přes internet". Nemyslím si, že by se kvůli tomu, co jsem tady teď napsala, měla zlobit;).

"A přijde mi hodně stupidní představa, že by holky, co píšou pro krásnou měly být v AK." - a já někde napsala, že holky, které píšou pro krásnou, by měly být v AK? Samozřejmě, že ne. Napsala jsem, že jsou to naprosto dvě odlišné skupiny lidí, jejich blogy čtou jiní lidé - a tak by se do sebe už konečně měli přestat navážet a měly by se ignorovat. Taky mi přijde, že v mém článku čteš to, co tam číst chceš. Ano, je tam spousta naivních holek, které píšou o věcech, o kterých by psát neměly. O věcech, na které nemají dostatek zkušeností. Pokud si o někom myslím něco hodně špatného, tak na jeho blog nechodím, nezajímá mě. Svět se kvůli něho nezboří. Nejvíce mě fascinují lidé, kteří jsou v AK a mají potřebu chodit na blogy holek z krásné, aby jim dokázaly, jaké jsou to hloupé pipinky 8-O. Článkem jsem spíš chtěla říct to, že je strašně jednoduché někoho odsoudit. Ale na daného člověka bychom si měli udělat vlastní názor. To, že někdo píše na krásnou neznamená, že musí být na 100% kretén. To, že někdo píše pro AK neznamená, že má na 100% kvalitní články. Jak jsem napsala - pravda vždycky bývá někde uprostřed.

19 Atze Atze | Web | 29. ledna 2012 v 14:55 | Reagovat

[18]: V tom případě jsem asi nepochopila smysl článku.

20 C. C. | 7. února 2012 v 20:00 | Reagovat

[19]: Promiň, ale pod tou podmínkou jsi nejspíše trochu natvrdlá - ten článek snad jasnější ani být nemohl ;).

Já tedy neodsuzuji ani jednu stranu a opravdu nechápu, proč má někdo potřebu člověka s jiným názorem neustále ponižovat a urážet. At´má svůj pohled na svět, já budu mít taky svůj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015