Hubnu, hubneš, hubneme. Ale zhubneme?

18. července 2011 v 20:23 | hogreta |  Tipy
Na toto téma tady bylo už tisíce článků. Polovinu z nich psaly holky, které nikdy hubnout nepotřebovaly, a druhou polovinu ty, které sice hubnout potřebovaly (nebo potřebují), ale nedaří se jim to - a tak píšou pouze to, co vyčetly z jakéhosi časopisu pro ženy. Už dlouho jsem nečetla nějakou osobní zkušenost.
Před sedmi lety se moje (do té doby dětské) tělíčko začlo zaoblovat a nabírat ženské tvary. Dřív jsem mohla jíst cokoli, aniž bych přibrala gram, ale najednou bylo všechno jinak. Rozhodla jsem se s tím něco dělat. A tak začala moje první dieta. Byla jsem v osmé třídě a jedla pomalu jenom ovoce a zeleninu. To je přece dietní - v každém časopise psali, že ten, kdo chce zhubnot, má jíst ovoce a zeleninu a má taky hodně sportovat. Je dobré sportovat ráno, prože se prý nastartuje metabolismus a pak se lépe hubne. Takže jsem ve svých třinácti letech začala vstávat v pět ráno a s aktovkou jsem běžela na plavecký bazén. Tam jsem hodinu plavala jako magor a pak běžela do školy. Cestou jsem snídala - většinou jablko či jiné ovoce. Na první hodinu jsem přicházela s mokrými vlasy a neschopná se soustředit. Pak jsem se teprve vzpamatovala a až druhou hodinu jsem byla schopna se učit. Na svačinu zase nějaké ovoce. Někdy půlku rohlíku či krajíc chleba se sýrem a zeleninou. Oběd jsem odbyla a běžela domů. Tam jsem kručící žaludek zaplácala půllitrovým jogurtem s nakrájeným ovocem. Pak rychle na basketbal. V té době jsem hrála závodně - tedy čtyřikrát týdně trénink (hodinu a půl) + o víkendu dva zápasy. Po odpoledním tréninku jsem přicházela v sedm a dala si - prozměnu - ovoce či zeleninu. Doteď je mi záhadou, jak je možné, že jsem někde nezkolabovala. A světe div se - neubrala jsem ani jedno kilo! Naopak, tři jsem nabrala. Možná to bude tím, že tělo se brání a asi tak dvakrát za týden se ozvou takové chutě, že vás vyženou z postele a pak vybrakujete celou ledničku. Čokoládu naplácáte na dva rohlíky, zapijete to smetanou a navrch tomu dáte brambůrky. Parádička.

Trápila jsem se tak docela dlouho, než jsem se dočetla velice zajímavou novinku - zhubnete, když budete mít pravidelnou stravu a budete jíst hodně zeleniny a ovoce. Se zeleninou a ovocem jsem neměla problém, protože jsem do té doby nejedla prakticky nic jiného - když nepočítám noční žranice. Dobrá tedy, své porce jsem si rozdělila na pět až šest miniporcí. Výsledek? Pořád jsem myslela na jídlo. Snědla jsem snídani a pak jsem celé dvě hodiny myslela na to, jak si dám svačinu. Snědla jsem svačinu a už jsem se nemohla dočkat oběda. Všechno se točilo jen kolem jídla. Když jsem měla někam jít, tak jsem přemýšela, jaké jídlo si sebou nabalím, kdy to koupím a jestli to nebude blbé tahat s sebou jídlo. Ale co. Byla ze mě krabičková královna. Hrůza. Jídlo jídlo jídlo. Pak jsem začala počítat kalorie. Na ledničku jsem si vyvěsila papír, kde bylo napsané, co má kolik kalorií. Vlastně jsem tím papírem oblepila ledničku. Měla jsem to krásně nachystané - jídlo které jsem nesměla jsem měla obarvené červeně, co jsem mohla, jsem si omalovala zeleně. A tak jsme pár měsíců měli červenou ledničku. Ano, mělo to hubnoucí efekt, protože člověk než se prohrabe tím, co si chce dát na svačinu, tak ho to přestane bavit a svačinu raději vynechá, než aby zas musel něco počítat. Takže smůla. Jenomže moje tělo si na to velmi rychle zvyklo a já měla své kila zpět. A hned jak jsem přestala počítat kalorie, tak ještě dvě další navíc. Sláva.
Bylo mi šesnáct, vážila jsem 68 kilo a šla na střední. Zde jsem se seznámila se svým součastným přítelem a ze zamilovanosti zapomněla na všechno okolo. Byla jsem šťastná a bylo mi fajn. Zapomněla jsem se vážit, jen jsem se učila a myslela na "svého milého". Jedla jsem jako všichni ostatní, jedla jsem školní obědy a večeře s našima. Ráno jsem normálně snídala a svačiny si buď dělala, nebo je vynechala a nebo si něco koupila. Prostě jsem to neřešila. Za pár měsíců jsem si zase stoupla na váhu. A hele! 65 kilo. Nějakým zázračným způsobem jsem zhubla tři kila, aniž bych cokoli dělala. Vlastně jsem jedla jako normální člověk a navíc jsem nechala basketbalu, protože na to kvůli učení už nebylo tolik času. Jak je tedy možné, že jsem zhubla 3 kila? Nevěděla jsem, ale měla jsem pocit, že se to dá zvládnout. Snažila jsem se dál, ale najednou to nešlo. Pořád se moje váha pohybovala mezi 64 - 66kg. Tak jsem se dál dva roky trápila a udělala dalších pár kotrmelců. Snažila jsem se pochopit, jak je možné, že jsem předtím zhubla "jen tak" a teď už to zase nejde.

Pochopila jsem. Teď vážím 59 kilo a jsem spokojená. Snažím se stravovat zdravě, ale když mám na něco chuť, tak si to dám. A co že jsem to pochopila? Pochopila jsem jak zhubnout bez toho, aniž bych dřela jako kůň a stravovala se jako nemluvně. Ráda se o to podělím a napíšu základní pravidla:


1. Nedopusťte, aby se všechno točilo kolem jídla. Prostě se snažit myslet i na něco jiného než jen na to, co byste snědly.
2. Nemyslete si o sobě, že jste tustá kráva. Nejsem tlustá kráva. Jsem mladá slečna (či hezká mladá paní), která má možná pár kilo navíc, ale není potřeba se tím zabývat, protože to je jenom přechodný stav. Myslete jako hubené holky, ne jako vorvani.
3. Když dostanete hlad, najezte se. Člověk většinou dostane hlad 3x denně- tedy snídaně, oběd, večeře. Pokud mezitím dostanu na něco chuť, tak není problém si dát nějakou malou svačinu - třeba jablko či krajíc chleba.
4. Snažte se omezit přeslazená a tučná jídla. To ale neznamená se jich štítit a nebo to řešit nějak radikálně. Stačí omezit množství, ne přímo něco vynechávat. Pokud mám chuť na čokoládu, tak si klidně můžu dva čtverečky dát. Pokud dostanu chuť na řízek, proč bych si nemohla jeden malý plátek k obědu dát? Protože co se stane, když budu mít chuť na řízek a dám si místo toho něco jiného? Za deset minut zase dostanu chuť na řízek. Tak to nahradím jogurtem. Za dalších deset minut mám zase chuť na řízek. Tak si dám kus sýra. Za půl hodiny dostanu chuť na řízek. Tak si dám papriku. Takhle to bude trvat tak dlouho, až ztratím nervy a dám si ten zatracený řízek. Kdybych si ho ale dala na začátku, tak bych měla v sobě jen řízek, teď mám v sobě řízek, kus sýra, jogurt, papriku a bůhvíco ještě. Ve výsledku jsem snědla dvakrát tolik kalorií, než jsem původně chtěla.
5. Omezte přílohy. Spousta z nás netloustne z tuků, ale ze sacharidů. Jíme velké množství rohlíků, bramborů, chlebů, sušenek, sladkostí, ... Snažme se tedy nejíst tolik pečiva - nemusíme přece sníst tři rohlíky, stačí nám jeden. Nemusíme sníst kýbel brambor, stačí nám dva brambory. Nemusíme sníst čtyři kopečky rýže, stačí nám jeden kopeček. A nebo maximálně dva.
6. Jezte hodně bílkovin. Maso maso maso. Vybírejte spíš méně tučné, ale ani vepřové není třeba z jídelníčku zcela vynechávat - prostě vyberte ten nejlibovější kousek. Ale takové luštěniny, sója a nebo tofu taky nejsou špatné - naopak. Klidně si dopřejte pořádný steak.
7. Ke každému jídlu si dejte nějakou zeleninu. Zeleninou si talíř pěkně nazdobte, ať se vám talíř líbí - pak vám bude i dobře chutnat.
8. Zmenšete porce. Třeba jen o trošku. Servírujte jídlo na menší talíře. Nebudete mít pocit, že máte menší porce než normálně.
9. Nebojte se jídlo vyhodit. Není to škoda. Mnohem větší škoda je, když to přbytečné jídlo bude kvasit ve vašem žaludku. Při jídle pozorujte, jestli už nemáte dost. Nemusíte sníst celou porci. Nebojte se říct "už nemůžu" a jídlo si buď nechte na později nebo ho vyhoďte. Postupně zkoušejte porce zmenšovat. Klidně na talíři nechte jednu lžičku jídla. Za týden dvě. Budete mít dobrý pocit z toho, že nemusíte sníst vždy úplně všechno.
10. Buďte milovník jídla, milujte kvalitní a dobré jídlo! Váš žaludek není popelnice! Vybírejte kvalitní a chutné potraviny, pokud vám něco dvakrát nechutná, tak přece nemusíte sníst všechno. Jídlo si vychutnávejte, nerozptyujte se ničím jiným. Žádná televize nebo čtení u jídla. Prostě si vychutnávejte chuť jídla, udělejte si na něj čas.
11. Vařte rádi. Připravujte si chutná a zdravá jídla. Pokud vaříte i pro zbytek rodiny, tak u vaření neuždibujte. Ochutnávat můžete, ale ne co dvě minuty a velké množství - to už přece není ochutnávání. Neuždibujte ani při chystání si svačiny na druhý den.
12. Dostatečně pijte. Omezte slazené limonády a džusy, pijte více vody a udělejte si občas i nějaký dobrý čaj. Pokud máte ráda čaj s jednou kostkou cukru, tak si ji klidně dopřejte. Nedávejte si těch kostek šest, ale jedna vás rozhodně nezabije.
13. Snažte se sportovat, ale pro radost. Žádné přehnané cvičení - potom budete mít ještě větší hlad. Prostě sportuje tak, aby vám to dělalo radost. Teď v létě si třeba s kamarádkou vyjeďte na kole a nebo na kolečkových bruslích. Pokud jste doma, tak se třeba jen protahujte a nebo posilujte s vlastní váhou těla. Nepotřebujete drahé náčiní. Pusťte si k tomu pěknou hudbu a vyhraďte si tak čas jen pro sebe.

A to nejdůležitější? Nemějte z hubnutí stres! Už žádné výčitky svědomí - když si dáte něco, co není zrovna nejzdravější a nejdietnější, tak si to vychutnejte a zapomeňte na to. Jedno malé ztroskotáníčko přece není vůbec nic. Z dlouhodobého hlediska je to prkotina. No co, tak jste se jednou pořádně nažraly. Tak nažraly, že jste nemohly hýbat nohama. No co, to se stane. Při jednom nažrání nejde přibrat víc, než jedno kilo. Takže si druhý den dejte trochu "odlehčený den", ať to vaše tělo nezrujnuje, a pak na to zapomeňte. Prostě to neberte tak vážně. Mějte jídlo rády a netrapte se kvůli němu. Není to nepřítel. A taky - neberte to celé jako nějakou krátkodobou dietu. Tohle není dieta, tohle je nový životní styl. Jezte zdravě a se zdravým rozumem - a buďte zdravá!
Dobrou chuť!
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Wendiseek <:3 )~ Wendiseek <:3 )~ | Web | 18. července 2011 v 20:50 | Reagovat

Znám jednu holku, co chce hrozně zhubnout. Začala chodit na nějaké cvičení, a říká mi. ,,No, tak jsem dneska byla na cvičení a jako každý den jsem si skočila do mekáče na jeden burger, colu a hranolky. Mňam, to jsem si pochutnala.'' Nechápu, proč cvičí a pak jde do těch 'mek něčeho, aby se najedla. 8-O Strašně hubne, ale nikdy s takovým přístupem nezhubne :D :-)

2 LucííQ x) LucííQ x) | Web | 18. července 2011 v 22:04 | Reagovat

Mě je 12 let a vážím 37 kilo.. Docela jsem spokojená ;).. Nikdy jsem dietu nedržela, jsem takový sportovní typ =).. Na plavání chodím každý týden, ale nechodím tam plavat, jenom s kámoškama.. Když je hezky,tak zajdeme na plovárnu ven a když je hnusně, tak chodím každou sobotu s rodičema do krytýho bazénu a tam si dám okolo 30 bazénů =)

3 Retouche4u (: Retouche4u (: | Web | 19. července 2011 v 10:36 | Reagovat

Ahoj,Ano,děkuji za tvůj názor.:-) Máš úplnou pravdu..s tou retuší jsem to trochu přehnala..:-)
PS:Fantastický článek k hubnutí.Já právě hubnu,docela se mi to daří..Hodně sportuju,jím 5x denně malé porce stravy a úžívám si života :-)

4 Janice Janice | 19. července 2011 v 12:27 | Reagovat

Super článek!!! Mohla bys psát pro krásná.cz , byla bys stopro lepší než lady vanilka ;-) :D  Fakt, úžasnýýýý

5 Gabriella Gabriella | Web | 19. července 2011 v 12:35 | Reagovat

Za poslední rok, jsme taky dost přibrala, ale bohužel jsem lenoch a hrozně ráda jim :)
I když nějak to jde v poslední době  aspoň trochu sama od sebe dolů, nejspíš stresem z práce :)
I když cvičit bych potřebovala :)
tak ať ti váha vydrží :?)

6 Katka Katka | Web | 19. července 2011 v 13:18 | Reagovat

Tenhle článek mi fakt pomohl, díky :-D V anketě jsem zvolila možnost " věčný dietář " :-D Ještě se mi nikdy nepodařilo zhubnout pořádně, vždycky to bylo do týdne zpátky :-(  Ale záleží taky hodně na genech :-( U nás v rodině se holt tloustne ze vzduchu :)

7 hogreta hogreta | Web | 19. července 2011 v 13:47 | Reagovat

[6]: možná že tvé "tloustne se ze vzduchu" je způsobeno i tím, že jsi věčný dietář - já jsem se taky dietami dokázala dopracovat na metabolismus pravěkého člověka - moje tělo neustále očekává dobu ledovou, takže si ukládá úplně všechno:-D ale i s tím se dá něco dělat:)

8 Modrooká Modrooká | Web | 21. července 2011 v 22:23 | Reagovat

tvůj přístup se mi líbí, pro tělo je důležité jíst každé tři hodiny - když je mezi jídlem moc velká pauza, tak si tělo všechno uloží. já sama jsem spíš opačný případ - snažím se přibrat ;-) chci vážit alespoň tolik co ty :-D

9 hogreta hogreta | Web | 22. července 2011 v 0:05 | Reagovat

[8]: kdyby to šlo, ráda bych ti nějaký ten špíček předala:-D
Já psala jen své osobní zkušnosti - věřím, že je zdravé jíst 5x-6x denně (a věřím, že tak hodně lidí třeba zhubne), ale já jsem takhle nikdy nedokázala zhubnout. Jím tak 4x denně a hubnu bez problémů a bez jojo efektu:)

10 Pagess Pagess | Web | 23. července 2011 v 14:21 | Reagovat

tý jo super článek byví mě číst články - ze života lidí :) Svou váhu tady ani raději nepíšu :D taky zrovna "dietuju :D"
Měj se pěkně :)

11 Lady A. Lady A. | Web | 2. srpna 2011 v 11:11 | Reagovat

Konečn něějaký inteligentní článek, momentálě hubnu a držím se stejných rad, které si psala nahoře a jde to samo:)

12 Emule plyšák Emule plyšák | E-mail | Web | 3. srpna 2011 v 20:39 | Reagovat

Těžkej nezájem...na diety úplně kašlu. Úplně. Hejbu se, jak potřebuju, jím, jak potřebuju a nestresuju se tím, mám třicet pět a půl kila na 145 centimetrů a 12 let a jsem s tím naprosto spokojená. Říká se "ženská bez prdele je jak tejden bez neděle" :-D a já s tím vřele souhlasím. Nechci mít zadek jako Jennifer Lopez, ale nestresuju se tím, co má kolik kalorií a jsem šťastná. Malý tip, který nikdo nebude brát vážně :D

13 Kaculllka Kaculllka | E-mail | Web | 4. srpna 2011 v 16:26 | Reagovat

Bezvadnej článek :D...... já měřím cca: 160 cm, je mi 12 let a vážím cca: 42 kg. co si o tom myslíte???

14 Emule plyšák Emule plyšák | E-mail | Web | 4. srpna 2011 v 16:54 | Reagovat

[13]:To je v pohodě, dokonce ještě něco pod standardem :-)

15 Kika Kika | 11. srpna 2011 v 18:02 | Reagovat

Ahoj, já mám 11 let, 155 cm a vážím 40 kg... Podle mě vážím docela hodně, ale myslím, že když se budu držet těchto rad, mohla bych dosáhnout mé vysněné váhy (cca 33-35 kg). Myslíte, že by to šlo? Předem díky za odpověď :-).

16 hogreta hogreta | Web | 13. srpna 2011 v 10:26 | Reagovat

[15]: Ahoj, myslím, že v jedenácti letech se ještě s váhou nemusíš moc trápit, ještě povyrosteš a všechno se bude měnit. Nějaké diety by ti spíš ublížily. Tvoje váha je dobrá, s tím si nemusíš lámat hlavu. Můžeš třeba zkusit jíst zdravě, ale nepřeháněj to, občas si nějakou dobrotu dej, protože jinak si k jídlu vypěstuješ odpor a strach. Myslím, že ve tvém případě by stačilo jíst zdravěji a třeba více sportovat:).

17 micky-girl-mouse micky-girl-mouse | 1. září 2011 v 12:52 | Reagovat

Fakt máš moc dobrej blog ;) :-)

18 nikol nikol | 5. prosince 2011 v 15:14 | Reagovat

Jasné, stručné, výstižné a pravdivé! Tohle bych natiskla a zadarmo dávala holkám na ulicích ;)

19 Lussie Lussie | 29. dubna 2012 v 19:43 | Reagovat

Konečně normální článek o hubnutí. :) Mně je 16 a mám 47 kg na 161 cm, takže hubnout nepotřebuju. Spíš mě trápí povolený bříško. :/ Teď jsem začala cvičit, tak doufám, že mi to vydrží. :D Na nějaký dietaření bych neměla.. Přes týden jím docela normálně, spíš ještě míň, než bych měla, ale o víkendech, a obzvlášť přes zimu, jsme s přítelem provozovali akci "Prožer se víkendem", kdy jsme vydrželi ležet od pátku až do neděle u filmů a jíst od rána až do večera různý dobroty. :D :D

20 Maruška Maruška | 3. srpna 2012 v 13:18 | Reagovat

Je to pár dnů zpět, co jsem četla knihy Fit pro život, kde je dieta založena hlavně dopoledne na ovoci, pak na zelenině.
Jím hrozně ráda, nejsem nějak tlustá, ale chtěla bych si vypracovat pěknou postavu.
Ještě musím držet bezmléčnou a bezlepkovou dietu, takže se mi hodně jídel vyškrtá.
Shodou náhod včera jsem zkusila to ovoce, ale prostě to nejde.
Mám se řídit rozumem (ovoce=hodně sacharidů) a nebo nějakýma knihama, kde to hodně lidem pomohlo?
Myslím, že je to hlavně o psychice. Když budu počítat každou kalorii, tak je to mnohem horší, když se najíš, tak jak chceš a vynecháš to hodně nezdravé- limonády, uzeniny a tak.
Super článek ;-)

21 zúbky na hlave zúbky na hlave | 13. srpna 2012 v 0:47 | Reagovat

wtf že vyhoďte jedlo?? jedlo sa dá odložiť do chladničky ak by ti to nedoplo :D to je taká vec kde sa uhovávajú potraviny, aby sme ich mohli zjesť neskôr. krajiny tretieho sveta nemajú čo jesť. ešte aj ten ujo bezdomovec by si isto dal rád nejakú dobrotu, ktorú ty vyhodíš.. :D

a btw.. ako si ľudia nemajú o sebe myslieť, že sú tlsté kravy, keď sama si napísala článok o tom, ako nemáš rada obéznych ľudí? nie je ti to troška blbé?  strašne si protirečíš v názoroch. aspoň môj dojem..

22 hogreta hogreta | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 22:14 | Reagovat

[21]: Napsala jsem, že nemám ráda obézní lidi, kteří se chovají určitým způsobem. Jakým, to sis v tom článku (http://hogreta.blog.cz/1208/obezita) určitě přečetla;). Teda asi nepřečetla. Očividně čteš jen to, co číst chceš;).

Schovávání věcí na později a neschopnost vyhodit jídlo je jedna z věcí, která nás obézní dělá. Maminky dojíždějí jídlo po svých dětech, manželé po manželkách. Ale ono není ostuda nechat něco na talíři, například v restauraci. Podívej se kolem sebe. Spořivé "maminy" mívají s váhou často velké problémy. A to, co ušetří za nevyhozené jídlo, stejně nakonec utratí za něco jiného, stejně zbytečného.

Navíc jsem napsala, že "máš jídlo vyhodit a nebo schovat na později", ne, že ho máš určitě vyhodit. Čti. Jak jídlo v našem žaludku pomůže dětem v Africe, to opravdu netuším;). Jestli se ze mě snažíš dělat krávu, nedaří se ti to, děláš ji maximálně ze sebe. První čti, co opravdu píšu, teprve pak poučuj.

Nevím, jestli se stydíš za svůj blog, ale nechápu, proč, když ho máš, tady vystupuješ jako anonym. http://tokiohotel-svk.blog.cz/ bude asi tvoje, ne? :)

23 Tokiohotel-svk: Popcorn Tokiohotel-svk: Popcorn | Web | 13. srpna 2012 v 23:25 | Reagovat

[22]: mala som druhý nick, pretože pod ním komentujem aj kamoške blog a nevšimla som si, že som odhlásena zo svojho blogu, kde ma nájdeš :) takže neboj sa :) ja sa za svoj blog nehanbím, nemám dôvod :)

nerobím z teba kravu, čítam si všetky tvoje články (ako si si mohla všimnúť, keďže obezitu som ti komentovala pod práve tým TH blogom, tak neviem, čo na začiatku riešiš, že som to nečítala.. :))

každopádne si myslím, že či to jedlo mama doje po dieťati alebo nie je dosť jedno. obaja jedia to isté, ak sa nemýlim. teda, ešte som nezažila to, že by som ja mama iné jedlo na obed a mama iné. tým nepoukazujem na nejaký blbý argument, ale poznám veľa takých mamín a nie sú obézne, možno tvoje okolie je iné alebo čo.

nevidím nič zlé, keď si človek to, čo nedoje, dá zaplatiť. či si to dojem neskôr o hodinu alebo tak je úplne fuk, myslím. už len ten princíp, že o 13tej mám v reštike obed a nedojem polku rezňa, tak si ho dám zabaliť, dojem na večeru a mám pokoj. ušetrila som, mala som dve malé porcie a hotovo. nemyslím si, že ten rezeň nabral kalórie za tú hodinu alebo nejak pozmenil svoju štruktúru :D každopádne možno sa mýlim, no ja takto fungujem fakt dlho a nemám problémy s váhou :)

nikto sa tu nesnaží z teba urobiť kravu. sama si napísala, že máme komentovať názory a pod, tak ti hovorím svoj názor. neviem čo si hneď hysterická. a nehovorím ani, že vyhodené jedlo z tvojho koša zachráni deti v Afrike.. to je lol.. :D hovorím tu o plytvaní jedlom. myslím, že to je to isté, ako keď ti rodičia navaria na viac dní vopred. nevyhodíš to len preto, že už si to jedla a zvyšok si dáš odložiť do chladničky. (aspoň tak som pochopila, že to myslíš.)

a posledná vec:
myslím, že za to, že s tebou niekto nesúhlasí a dovolí ti oponovať, nemusíš vyletieť a chytať záchvat. ale tak pre teba bude asi každý krava/debil, kto nebude s tebou súhlasiť. :)

24 hogreta hogreta | E-mail | Web | 15. srpna 2012 v 12:42 | Reagovat

[23]: Jenomže ty neoponuješ, ale hledáš věci tam, kde nejsou, a útočíš. V jednu chvíli mi tady vysvětluješ, co je to lednička, a v druhé chvíli mi říkáš, že ze mě neděláš krávu. Nejseš to spíš ty, kdo si odporuje? Nepřímo mě tady obviňuješ z toho, že nepodporuji bezdomovce a děti v Africe, aniž bys věděla, co konkrétně pro ně dělám.  A stejně tak nechápu jednu věc - ty mi napíšeš nějaký komentář a když ti na něj ve stejném duchu odepíšu, tak to znamená, že jsem hysterická a dostávám záchvat. Nevím, jak jsi se dopracovala k tomuto závěru. Pokud vím, zatím jsem si hlavu o klávesnici neomlátila a tebe jsem taky nijak slovně nenapadla. Hysterie vypadá úplně jinak. Tvoje komentáře zní hrozně agresivně, opravdu to nezní jen jako konstruktivní kritika.

Tak například jídla pro batolata jsou kalorické bomby, které by dospělí lidé opravdu dojíždět neměli. Ale i kdybychom mluvili o starších dětech - ono to potom dopadá tak, že maminka sní svojí porci a pak ještě tříčtvrtě porce svého dítěte. Tohle není v pořádku. Pokud ví, že se tohle jídlo už nespotřebuje, protože třeba na večeři má už nachystané něco jiného, tak je opravdu lepší ho vyhodit, než ho sníst. Pokud však v restauraci nedojím půlku porce a vím, že by mi to třeba na tu večeři opravdu stačilo, pak si to také nechávám zabalit. Avšak nechat si zabalit "třikrát do pusy" mi přijde zbytečné a nemyslím si, že na tom ušetřím, protože mi to nepostačí ani na půl porce a stejně na tu večeři budu muset dělat něco jiného. Ve výsledku sním tedy svoji večeři + trochu od oběda. A to jsou zbytečné kalorie navíc. Nevím, jak jsi z toho mohla pochopit, že vyhodím klidně celou porci jídla, když v tom odstavci mluvím o: "Klidně na talíři nechte jednu lžičku jídla." Já mluvím o lžičkách, zbytcích. Ne o tom, že si uvařím na dva dny a polovinu z toho vyhodím.

Ale, když už jsme u toho vaření na více dní - myslím, že to pro ty, co se svou váhou trochu bojují, taky není zrovna dobrá volba. Tito lidé (a já taky) většinou nemají tu "klapku", kde si řeknou "už nemůžu". Takže se může stát, že když si navařím dopředu na tři dny, tak že to sním třeba už za den nebo za dva. A to přesto, že by mi to na ty tři dny bohatě stačilo.

25 Tokiohotel-svk: Popcorn Tokiohotel-svk: Popcorn | Web | 29. srpna 2012 v 18:39 | Reagovat

[24]: dobre, nechcela som to tu už komentovať.. ja už len dodám maličkosť, keďže tu vyznievam ako arogantná útočná krava :)

keby si si stála za tým, čo hovoríš a verila si v tom článku, kde som začala komentovať (obezita) nezmažeš ho. nechápem, nač si to spravila, veď to bola len obyčajná diskusia, ale tak práve si nám v podstate dala za pravdu. ono ja keď uverejním článok kde prezentujem svoj názor, rátam aj s kritikou alebo nejakým iným názorom a možno si časom priznám, že ok asi som sa v niečom zmýlila.. nechápem, nač bolo dobré to všetko zmazať, ale ďakujem, zrejme si mi dala za pravdu v mojich názoroch. pekný deň :)

26 hogreta hogreta | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 19:44 | Reagovat

Mám svědomí čisté;). Nejsem hloupá, nesmazala bych celý článek jen tak kvůli nesouhlasu jednoho čtenáře. A i kdybych byla tak vztahovačná, tak bych spíš blokovala tebe a článek, se kterým jsem si dala práci, bych si nechala. Smazat článek a tebe nechat dál komentovat - to by přece nedávalo smyl;). A navíc by nedávalo smysl ho mazat ve chvíli, kdy už ho stejně všichni četli (mám takový pocit, že zmizel až po několika týdnech, co byl vydán).

Článek o obezitě jsem rozhodně nesmazala kvůli tobě ani kvůli názoru, který jsem obhajovala. Kdybych to udělala kvůli komentářům, pak smažu komentáře. Kdybych to udělala kvůli názoru, pak smažu i komentáře, ve kterých na tento článek odkazuji a smazala bych i "stopy". Problém byl v úplně něčem jiném a určitě sis všimla, že to nebyl jediný článek, který zmizel. Bylo jich mnoho a některých je mi opravdu velmi líto. Nemusíš se však bát, tyto články budu postupně obnovovat a i ten o té obezitě zpracuji znova, pokusím se ho napsat stejně, jako si ho pamatuju a ty budeš mít opět možnost se k němu (stejně) vyjádřit. Pokud chceš, můžeš se vyjádřit i tady. Ty jsi důvodem, proč tady článek není, opravdu nebyla. Svět se kolem tebe netočí. Nejsi první ani poslední člověk, který se mnou nesouhlasí a určitě sis všimla, že nesouhlasné komentáře nemažu, stejně tak nemažu články, u kterých se nesouhlasné komentáře objeví. Avšak pokud se cítíš podvedena tím, že se spolu s článkem smazaly i tvé komentáře, můžeš to příště napsat znova. Také z toho nejsem nadšená - nezmizely tím jen tvé komentáře, které se mnou nesouhlasily, ale i komentáře dalších a dalších lidí. Práce vniveč.

27 hogreta hogreta | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 19:54 | Reagovat

[25]: Pokud ti to však udělá radost, tak musím říct, že v něčem si pravdu opravdu měla. Ale za svým názorem si stojím: Obezita je problém a spousta lidí se na nemoci štítné žlázy pouze vymlouvá. Dá se říct, že obézní lidé jsou pro společnost přítěž, jdou do nich obrovské peníze z našich zdravotních pojištění, které by byly jinde mnohem potřebnější. Naše společnost neřeší problém, který by  měla, neřeší se léčba obezity, ale léčba nemocí, které z obezity vychází (selhávání orgánů, selhávání kloubů, cukrovka, vysoký krevní tlak atd.). Což je rozhodně špatně.

28 Tokiohotel-svk: Popcorn Tokiohotel-svk: Popcorn | Web | 30. srpna 2012 v 12:38 | Reagovat

ja som nikde netvrdila, že sa svet točí okolo mňa, nemusíš byť útočná :D ok, rada sa potom zapojím. dúfam že prehodnotíš aj iné názory ktoré tam boli povedané nielen odo mňa a pouvažuješ nad všetkým, čo sme ti písali. nie je to rozkaz ani nič podobné, len zamyslieť sa, že človek nemusí mať stále pravdu.

a stále si ja stojím za svojim, že vôbec to nie je príťaž až taká veľká, bezdomovci, ktorí si neplatia poistenie ani nič sú ošetrení, tak isto aj iné ,,tmavšie" obyvateľstvo.. takže neviem čo je väčšia príťaž.. (inak akurát včera soms poznala 11 ročné dievča, ktoré má štítnu žľazu v péčku, tak neviem či to je výhovorka alebo zvyšujúci sa problém pred ktorým sa zatvárajú oči). a ďalšia vec: s kĺbmi mám problém aj ja (mám 50kg) moja babka mala cukrovku a bola chudunká celý život, vysoký krvný tlak má aj kamoška ktorá je chudá.. podľa mňa bude problém aj inde ako vo váhe. :)

29 Radka Radka | 13. října 2012 v 13:50 | Reagovat

Já jsem se rozhodla na začátku září, že začnu hubnout. Za měsíc jsem měla dole 5kg. Takže v tom pokračuji, a chtěla jsem zkusit za týden dát dolů aspon 1kg a povedlo se za 5dní:)
Takže jsem maximálně spokojená:)

30 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 13:39 | Reagovat

Prave tento vikend vyslo prekvapujuce cislo gratis novin www.20min.ch

Bura hned s viacero zabehanymi predsudkami, ale hlavne o BMI. Univerzita v Lausanne zistila totiz, ze "tlusti" ludia ziju lepsie a DLHSIE. ;-)
Vseobecny trend: skoncit s propagaciou chudnutia  a pod.
(Nechce sa mi to prekladat, ale ked vies nemecky...)(Alebo ak Ta to zaujima, mozem podstatne predsa prelozit...) :-)

31 Crumb ♀ Crumb ♀ | Web | 13. listopadu 2012 v 18:47 | Reagovat

Docela užitečný článek ;-) Já jsem jednou zhubla 10 kilo za půl roku. Omezila jsem sladké a pouze jsem cca 3x týdně posilovala vlastní vahou. Pomohlo to. Vydrželo mi to asi tok, ale kila jsem znova nabrala. Tenkrát mi bylo asi 11 :D A teď mi zhubnout nějak nejde, ale je pravda, že si za o můžu sama :D Právě se pokouším párkrát týdně cvičit a jíst tak nějak normálně :-) Se svým tělem jsem se smířila a chci jenom zpevnit bříško ;-)

32 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | Web | 14. prosince 2012 v 19:10 | Reagovat

moc krásný článek :-))

33 Dendyss photography Dendyss photography | Web | 22. února 2013 v 18:38 | Reagovat

Přesně tak, něvědomím se hubne nejlépe :)) Mě je zas 17 a vážím 49 kg :D a vysoká jsem dost

34 zas-ja zas-ja | Web | 23. dubna 2013 v 18:11 | Reagovat

Tohle byl nejlepší článek o hubnutí, který jsem kdy četla. Většina holek jen píše, jak jsou tlusté, jaké drží diety a že chtějí být anorektičky, ale to jsou nesmysly.
Zato tenhle článek dává smysl a navíc je od někoho, kdo má s tímhle zkušenosti. Když devítiletá holka radí, tak se jí dá akorát vysmát (ale tak zlá nejsem :D). Navíc to má určitou posloupnost...

Jeden z tvých nejlepších článků, jen tak dál :)

35 slevyslevy slevyslevy | Web | 13. září 2013 v 14:09 | Reagovat

Asi nejlepší krabičková dieta je Dietavkrabicce, lze využít i slevový kupón na ní z http://slevovykupon.net/stores/dietavkrabicce-cz/

36 C. C. | E-mail | 26. února 2014 v 2:09 | Reagovat

Ahoj H.,

přečetla jsem si od tebe pár - tedy 2 články a jsem v půlce tohohle. Líbí se mi styl jakým píšem. Dost dobrý :)

Já třeba vím, jak bych zhubnout mohla, ale nějaká ta vůle či čas na více pohybu než přijmu tuků a sacharidů mi chybí jelikož pracuju v pekárně :D

37 Naira Naira | Web | 6. dubna 2014 v 10:55 | Reagovat

Ježiš, to je dobrý článek :D Jednak hodně pravdivý, a jednak mě i správně pobavil :D Taky jsem zhubla, když jsem to vůbec neřešila, doslova jako mávnutím kouzelného proutku. Fakt jezte normálně, zdravě, vyváženě, cvičte s chutí a kila půjdou snadno dolů.

38 Mirus Mirus | 10. dubna 2014 v 15:52 | Reagovat

Zhubla jsem pár pěkných kilo díky přípravku Obethin! :-)

39 Yasminn Yasminn | E-mail | Web | 14. října 2014 v 13:17 | Reagovat

[26]: Budeš obnovovat onen článek o obezitě? Celkem by mě to zajímalo :)

40 ztrd ztrd | 18. listopadu 2015 v 7:57 | Reagovat

Já vlastně s hubnutím začala okolo sedmé třídy, kdy se mi v hlavě usadilo, že mám 'moc tlustá stehna' a že by neuškodilo, kdybych něco shodila. Do té doby jsem byla hubeňour od přírody a když se k  tomu ještě přičetlo hubnutí (-7kg celkem), vypadala jsem za 3 měsíce jako smrtka bez života. Známým jsem dělala starosti, snažili se mi pomoct, ale já byla zarputilá a vše odmítala se svým hlavním cílem: ještě něco zhubnout. takhle se to se mnou táhne už asi 3 roky. Teď jsem prvním rokem na střední a zase blbnu, celé dny skoro nejím, o víkendech a prázdninách se ale pro změnu přejím všeho, co mi zkříží cestu. Takhle to jde pořád dokola. Vím, že si tím hrozně huntuju tělo, ale já z toho začarovanýho kruhu nenacházím cesty zpět. Kdyby s tím měl někdo nějaké zkušenosti, sem s nimi, třeba mi pomůžou! :)

41 Mína Mína | Web | 3. února 2017 v 13:20 | Reagovat

Pěkně napsané. Na hubnutí vždycky platí
zdravá strava a v druhé řadě trochu pohyb. Většina lidí si neuvědomuje co jsou sacharidy a že jsou obsaženy ve velkém množství v těstovinách, racio rýžových chlebíčkách a třeba i v ovoci. Při hubnutí spousta lidí konzumuje především tito rádoby dietní potraviny. To je ale chyba. Sacharidy jsou velké zlo s anihubnoucím efektem, kterým se hubnutí určitě nenastartuje. Takže je nejlepší si před hubnutím zjistit složení a obsah sacharidů, tuků, bílkovin a vlákniny v každé potravině a sestavovat si jídelníčky vyváženě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
PROSÍM, do komentářů piště pouze to, co souvisí s daným článkem!
Odpovědi ke komentářím na vašem blogu pište na váš blog přímo k tomu komentáři nebo mi poštele email.
-
Neupozorňujte na sebe reklamami! Na blogy autorů smysluplných komentářů se vždy dívám.
Blogy nespřáteluji, do oblíbených dávám ty, které se mě něčím zaujaly, které se mi líbí a na které opravdu ráda chodím.
-
Budu ráda, když budete komentovat, jen tak se dozvím, co se vám líbí a co ne.
Klidně pište i ke starším článkům, já si to všechno ráda pročtu.©2011-2015